Většina nájemníků v bytech děčínského podnikatele zůstává bez vody

Potíže s dodávkami vody v děčínských domech Jana Davida Horskeho stále nekončí. Severočeské vodovody a kanalizace předaly včera majiteli klíče od uzamčených vodoměrů v jednotlivých domech. Tím vodárna splnila nařízení soudu k obnovení dodávek. Voda ale teče jen v některých bytech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Soud nařídil pustit vodu do bytů, jejichž nájemníci podali návrhy na takzvané předběžné opatření. Majitel domu, který stále nemá s vodárnami uzavřenou smlouvu, ale nařízení soudu plní jen částečně. Většina ze stovky bytů ve čtrnácti domech i nadále zůstává bez vody.

"Do každého domu některému nájemníkovi, kterého uznal za vhodného, dala klíč, když bude on potřebovat vodu, aby si vodu pustil a zase jí zavřel," popisuje postup právní zástupkyně Horského nájemnice domu v Zámecké ulici Marie Brtínská.

Podnikatel Horsky nepodepsal smlouvu se Severočeskými vodárnami a kanalizacemi proto, že mu lidé údajně neplatí za nájem. Podle zákona nesmí firma bez smlouvy vodu dodávat. Nejprve odpojila 7. prosince osm domů a ve středu dalších šest. Domácnosti se tak musí spolehnout na cisterny.

Nájemníci tvrdí, že platí včas a řádně. Děčínská policie šetří, zda Horsky peníze nájemníků nezpronevěřil. Zálohy prý totiž vybíral, ale nikdy je nevyúčtoval a dluží dodavatelům energií několik set tisíc korun. Někteří obyvatelé uvažují také o žalobě na Horskeho. Žalobu chce podat také radnice, která hradí rozvoz cisteren a náklady hodlá vymáhat soudně.

Josef Suk, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme