Miliony lidí v Indii mají čistší pitnou vodu díky nanočásticovým filtrům. Špičkové technologie nemusejí být drahé a mohou spolehlivě fungovat i na venkově.
Do vodních toků se dostává také fosfor a dusík, ať už z domácností, nebo se zbytky hnojiv z polí. Vědci se proto se svými bioreaktory zaměřili taky na ně.
Státní developer (SIRS) i autoři nedávno zveřejněné studie záplavového území tvrdí, že data ze zářijových povodní potvrzují jejich dřívější výpočty. Navrhovaná řešení v okolí parku budou dostatečná.
Polské policejní statistiky vypovídají o tom, že od roku 2021 roste počet utonutí na otevřených vodních plochách. Za celý minulý rok, se v Polsku utopilo 450 lidí.
Pokračující tropické počasí se negativně podepisuje na kvalitě vody na přírodních koupalištích. Většina lokalit má sice vodu bezpečnou, ale několik z nich je i kvůli sinicím ke koupání nevhodných.
Pramen století, jehož vodu využívají obyvatelé Aše i okolí od nepaměti, by mohl být oficiálním léčivým zdrojem. Radní města schválili financování potřebného výzkumu.
Ostrov kvůli cestovnímu ruchu spotřebovává více vody, než kolik činí kapacita jeho zdrojů. Rozdíl pokrývá díky odsolovacímu zařízení, což ale podle odborníků není udržitelné řešení.
Léto u vody může být rizikovější, než si vůbec umíme představit. Jaké pomůcky jsou vhodné pro neplavce, jak ohlídat děti a jaká rizika se pojí s konzumací alkoholu či skoky do vody?
Vysoké teploty v Česku v posledních dnech doprovázely i vydatné srážky a bouřky. Od těch by si lidé v neděli měli podle meteorologů odpočinout a přeháňky budou jen výjimečné.
Soukromý investor chce vytěžený lom zasypat 1,5 milionem tun odpadu ze staveb. Okolní obce proti plánu protestují, protože se bojí zamoření podzemní vody.
V roce 2016 učinili geologové a geoložky zkoumající kanadský důl mimořádný objev. Nalezli do té doby izolovanou tekoucí vodu, kterou lze považovat za nejstarší objevenou vodu na Zemi.
Řecké ostrovy vysychají. Na ostrovech Leros a Sifnos už kvůli nedostatku vody vyhlásili nouzový stav. Vodní krize v Egejském moři trvá už řadu let, letos se ale situace vyhrotila.
Hasiči odčerpávají vodu ze sklepů a garáží. „Rozvodnil se místní rybník, dostalo se to na komunikaci, obec byla neprůjezdná, museli jsme ji uzavřít,“ popisují hasiči.
Vodní živočichové vlivem antidepresiv mění svoje chování, varují vědci. Problém má ale řešení. Kromě pokročilejších způsobů čištění vody zejména výrobu léků šetrnějších k přírodě.
Úsporná opatření zavedlo Katalánsko 1. února a týkala se zhruba šesti ze 7,5 milionu obyvatel. Denní limit spotřeby vody na obyvatele nyní stoupne z 200 na 230 litrů.