Viník tragické nehody v Píšti bude pykat v přísnější věznici

Za tragickou nehodu v Píšti na Opavsku půjde dvacetiletý řidič do přísnější věznice, trest pěti a půl let za mřížemi mu zůstává. Takový verdikt dnes vynesl ostravský odvolací soud nad Tomášem Peškarem. V plné rychlosti a s alkoholem v krvi najel před diskotékou do skupinky lidí. Dvě dívky na místě zemřely, další těžce zranil. Po nehodě z místa činu uprchl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Odvolací senát se případem zabýval z popudu státního zástupce. Odsouzený totiž své odvolání stáhl a s původním trestem se spokojil. Žalobci vadila typ věznice výše trestu. Požadoval trest o rok vyšší.

Tomáš Peškar se dnes všem pozůstalým a zraněným znovu omluvil. Řekl, že má dodnes výčitky svědomí. Soudkyně nakonec zamítla návrh rodičů zabité dívky, aby vyslýchali svědkyni, která měla dokazovat špatnou řidičskou kázeň obžalovaného.

Trest mu nechala stejný, tedy pět a půl roku. Má si ho ale odpykat v přísnější věznici. Podle odvolacího senátu totiž ani polehčující okolnosti, jako je lítost, nemohou vyvážit tragické následky nehody, proto ho soud poslal do věznice s dozorem.

Peškarův obhájce Tibor Rovňák je i s takovým verdiktem spokojený. "Mám zato, že klient je spokojený s tím, že výše trestu zůstala ponechána. Věznice je přísnějšího typu, ale zase při řádném chování může být po uplynutí nějaké doby nepochybně přemístěn do mírnějšího typu věznice," řekl Rovňák.

Manželé Zugovi, kteří přišli při nehodě o dceru, neskrývali po rozsudku zklamání. Matka mrtvé Ivy novinářům řekla, že by si představovala trest jako za vraždu. "Bylo to úmyslné. Byla to dvojnásobná vražda. Naše zákony jsou ale bohužel takové, jaké jsou." Dodala, že by si přála, aby se mladík, už do Píště nevrátil.

Dnešní verdikt je konečný. Státní zástupce i obžalovaný ještě mohou využít mimořádného opravného prostředku - dovolání k Nejvyššímu soudu.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme