Vrah devítiletého Jakuba z Havlíčkova Brodu se odvolal proti doživotí

Antonín Novák, který byl za vraždu devítiletého Jakuba z Havlíčkova Brodu odsouzen na doživotí, se proti rozsudku odvolal. Protože se však už při vynesení rozsudku 20. února práva na odvolání přímo v soudní síni vzdal, lze očekávat, že vrchní soud jeho žádost zamítne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Podle mluvčího Krajského osudu v Hradci Králové Michala Strnada je text odvolání velmi stručný, Novák v něm žádné okolnosti pro svoji obhajobu neuvádí.

"Každé odvolání nicméně musí být předloženo odvolacímu soudu, zde konkrétně Vrchnímu soudu v Praze. Ten by ovšem měl mít v tomto případě snadnou práci. Podle trestního řádu se automaticky zamítá odvolání, pokud jej podal někdo, kdo se svého práva na opravný prostředek platně vzdal," uvedl Strnad.

Písemné vyhotovení rozsudku krajský soud minulý týden rozeslal procesním stranám a nyní bude čekat na vyjádření státní zástupkyně a poškozených. Ti si pro případné odvolání ponechali lhůtu. Advokát Rudolf Fori, který byl Novákovi přidělen ex offo, Českému rozhlasu potvrdil, že už písemný rozsudek dostal, stejně jako odvolání svého klienta. Proč se Novák odvolal, Fori neví. "Nevím, poněvadž jsem s ním od vyhlášení rozsudku nemluvil. Nic víc vám neřeknu," dodal obhájce.

Slovenský občan Novák vylákal chlapce k sobě na ubytovnu, kde ho sexuálně zneužil a později v lese zavraždil. Podle znalců je nebezpečný homosexuální pedofil a není u něj šance na nápravu. Už dříve byl na Slovensku čtyřikrát odsouzen za pohlavní zneužívání. Kromě doživotního vězení soud Novákovi uložil také trest vyhoštění z České republiky a přiznal náhradu škody 240.000 korun pro otce zavražděného chlapce a 170.000 korun pro Jakubova bratra.

K tématu si přečtěte také:
Vrah malého Jakuba dostal doživotní trest
Muž obviněný z vraždy chlapce z Havlíčkova Brodu je ve vazbě
Policie našla tělo pohřešovaného Jakuba, má i údajného vraha
V Havlíčkově Brodě se ztratil devítiletý chlapec, hledají ho potápěči i vrtulník

Martin Hromádka, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme