Výkonná rada ODS se postavila za Nečase, rozdělování trafik podle nich není trestné

Premiér Petr Nečas má i dál podporu širšího vedení ODS. Po čtyřhodinovém jednání výkonné rady to řekla místopředsedkyně strany Miroslava Němcová. Vedení se sešlo poté, co policie obvinila Nečasovu blízkou spolupracovnici a šéfkukanceláře Janu Nagyovou ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkonná rada ODS vyjádřila podporu předsedovi strany a premiérovi Petru Nečasovi | Zdroj: ČTK

„Já jsem vědomě u toho hlasování nebyl, aby se každý mohl rozhodnout naprosto bez toho, aby měl pocit, že ho sleduje předseda strany. Ten poměr hlasů byl myslím dva ku jedné ve prospěch podpory, což za dané situace považuji za velmi slušnou podporu,“ řekl Nečas.

Místopředseda středočeské ODS Raduan Nwelati si myslí, že Nečas pochybil při výběru podřízených. „V tuto chvíli mu věřím, ale pokud se prokáže, že to není pravda a že se to stalo, tak to samozřejmě bude jeho osobní pochybení a potom mou podporu ztratí. Bude probíhat výkonná rada v úterý v 9 hodin a do té doby budu sledovat média a pokoušet se získávat informace,“ uvedl Nwelati.

Do jednání o politické krizi se vložil i prezident. Na Hradě přijal šéfa policie, Sobotku i Nečase

Číst článek

Širší vedení ODS se po několikahodinovém jednání shodlo také na tom, že umísťování vysloužilých politiků do jiných funkcí není trestným činem. Podobně mluvil už během dne Nečas ve sněmovně, kde obhajoval angažmá tří bývalých poslaneckých rebelů ODS ve firmách se státní účastí.

Policie totiž umístění trojice Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa ve státních či polostátních firmách vyhodnotila jako korupci. Bývalí zákonodárci se na místa dostali poté, co se vzdali poslaneckých mandátů, čímž umožnili schválení zvýšení DPH. Všichni tři už byli obviněni z úplatkářství.

Policie převezla Nagyovou do cely předběžného zadržení v Ostravě

Číst článek

Klára Bílá, Mirko Kašpar, Martin Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme