Zeman se chystá na inauguraci, na sobě bude mít šedý oblek z vlny a hedvábí

Zvoleného prezidenta Miloše Zemana čeká inaugurace. Až do zítřka by měl odpočívat na Vysočině. Pak už se začne ceremoniál nacvičovat. V pátek 8. března v 10 hodin dopoledne Zeman složí slib na společné schůzi obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Na Pražský hrad přijede zvolený prezident Miloš Zeman v pátek v 9 hodin dopoledne. O hodinu později ho čeká prezidentský slib.

V 11 hodin začne vojenská přehlídka na nádvoří Pražského hradu a pak Zeman položí květiny k ostatkům svatého Václava v katedrále. Čtvrt hodinu před polednem uctí památku prezidenta Masaryka na Hradčanském náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký bude program inauguračního dne, zjišťovala redaktorka Lenka Jansová

Co bude v projevu nového prezidenta, se zatím neví. Známé je jen to, že bude zhruba patnáctiminutový a že Zeman bude mluvit spatra. Připravuje se také jeho oblek - tmavě šedý z vlny s hedvábím a doplňky v národních barvách. Prý stojí asi 18 tisíc korun.

Všechny nejdůležitější spolupracovníky do svého týmu si prý Zeman už vybral. „Protože jsem v současné době občan Miloš Zeman a nikoliv prezident Miloš Zeman, tak post kancléře, tiskové mluvčí a vedoucího zahraničního odboru oznámím krátce po své inauguraci, kdy na to teprve mám právo,“ vysvětlil.

Včera média zaměstnal Zemanův výrok o peru v hodnotě milion korun. Odmítl totiž návrh jedné firmy, která mu ho chtěla věnovat na slavnostní podpis. Doporučil jí, aby milion dala raději na psací potřeby žákům ve svém regionu.

I po inauguraci bude Zeman dojíždět do práce na Hrad z pražských Stodůlek. O stěhování do prezidentského apartmá nebo Lumbeho vily se rozhodne, až si je prohlédne.

Jestli Zeman hned po inauguraci vyvěsí na Pražském hradě vlajku Evropské unie, není jasné. Podle jeho mluvčí se o přesném termínu a formě v současné době jedná s lidmi z EU.

Lenka Jansová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme