Američané obvinili zahraniční politiky z korupce

Americký Senát se zabýval korupcí v programu OSN ropa za potraviny. Jeho vyšetřovací výbor v minulých dnech zveřejnil zprávy, které obviňují ruské, britského a francouzského politika že se na irácké ropě nelegálně obohacovali. Opoziční demokraté ale upozorňují, že Spojené státy by se při kritice měly podívat také do vlastních řad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý  Washington

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Britský poslanec George Galloway ve Washingtonu rozhořčeně odmítl, že by měl prospěch z režimu Saddáma Husajna a kritizoval senátní závěry a obviňování z korupce v programu OSN pro Irák ropa za potraviny. Britský poslanec se domnívá, že právě Američané a Britové vydělali na obchodech se zbraněmi pro režim Saddáma Husajna.

Podle senátora Carla Levina Američané přehlíželi nelegální obchody americké ropné společnosti Bayoil sídlící v Texasu, která získala od Iráku pod rukou stovky miliónů barelů ropy. Také pašování irácké ropy do Jordánska a Turecka před invazí probíhalo před očima Američanů.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme