Bývalí manažeři Siemensu budou kvůli korupční aféře čelit žalobám o náhradu škody

Další zajímavou zápletku má korupční aféra u německého koncernu Siemens. Jeho dozorčí rada žádá v souvislosti se skandálem po bývalém managementu vysoké odškodné. Argumentuje tím, že někdejší vedení při plnění organizačních úkolů a dohledu úplně selhalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heinrich von Pierer | Zdroj: ČTK

Žaloba se mimo jiné týká i bývalých šéfů koncernu Heinricha von Pierera a Klause Kleinfelda. Ti tvrdí, že o úplatcích a jiných podezřelých platbách v celkové výši 1,3 miliardy eur neměli ani tušení.

Jeden z nejznámějších německých manažerů von Pierer přes svého advokáta vzkázal, že se postupem dozorčí rady cítí být dotčen a že se bude bránit. Piererových poradenských služeb se na jaře vzdala taky kancléřka Angela Merkelová.

Po každém z top-manažerů údajně Siemens žádá blíže neupřesněnou dvoumístnou částku v miliónech eur. Podle médií je postup dozorčí rady prolomením letitého tabu, podle něhož by žádný z členů elitního manažerského klubu neměl pranýřovat pochybení svých kolegů.

V historicky největší německé úplatkářské aféře už včera padl první rozsudek. Jeden z nižších manažerů Siemensu, který učinil úplné doznání, vyvázl s dvouletou podmínkou a pokutou ve výši 108.000 eur.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme