Drama u uprchlického tábora v Libanonu pokračuje

Drama u palestinského uprchlického tábora u jiholibanonského města Sajdá pokračuje už třetí den. Libanonské vojenské jednotky drží tábor v obklíčení od chvíle, kdy se tam ukryl příslušník odštěpenecké frakce libanonské radikální organizace Isbat al-Ansar. Při pokusu o jeho zatčení byli zabiti tři libanonští vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

palestinský chlapec | Foto: ČTK/EPA

Jak přímo z Libanonu informuje zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, libanonští vojáci i ozbrojení příslušníci palestinské ostrahy uprchlického tábora zatím o vydání Balí Hamády usilovali neúspěšně. Hamáda je zřejmě dosud v táboře pod ochranou jednoho z islámských aktivistů. Tajemník hnutí Fatah v Libanonu uvedl, že pokud se libanonským úřadům nepodaří dosáhnout vydání Hamády jednáním, sáhnou palestinští představitelé v táboře k vojenskému řešení i za cenu velkého krveprolití. Podle pozorovatelů totiž jinak hrozí, že zasáhne libanonská armáda.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o situaci kolem tábora

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme