EU by měla mít stránky o byrokracii

Belgie a Nizozemsko chtějí, aby Evropská unie měla internetové stránky věnované evropské byrokracii. Právě tam by si mohli občané či podnikatelé stěžovat na administrativní zátěž způsobenou nejrůznějšími unijními pravidly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítačový virus | Foto: Alena Palečková

www.kafka.eu - Nejlépe takovou adresu inspirovanou slavným spisovatelem by si do budoucna představovali strůjci tohoto nápadu. Belgie a Nizozemsko vycházejí ze svých vlastních zkušeností. Obě země už podobné portály mají a jak se ukazuje, jsou velmi úspěšné.

Například v Belgii přišlo za méně než 4 měsíce na 4 tisíce stížností zna místní úřady. Skoro polovinu nepříjemné byrokracie ovšem údajně způsobuje Evropská unie, a tak chce belgická vláda vytvořit podobné stránky evropské. Také Haag považuje snížení administrativní zátěže za klíčovou záležitost. Boj proti přílišné evriopské regulaci má být dokonce jednou z priorit nizozemského předsednictví unie ve druhé polovině tohoto roku.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme