Evropská komise zřejmě doporučí přijetí 10 zemí

Evropská komise pravděpodobně doporučí rozšíření unie o deset zemí. Tuto informaci má obsahovat strategický dokument, který komise schválí příští středu. Mezi desítkou kandidátských zemí, které by měly v roce 2004 vstoupit do unie, je také Česká republika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Jak hlásí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Evropská komise si myslí, že za 15 měsíců se může členem Unie stát 10 kandidátských zemí. Další dva státy - Rumunsko a Bulharsko - by mohly získat členství v roce 2007. To jsou zatím zákulisní předběžné informace o tom, jaké doporučení dá komise Evropské unii pro její bruselský summit plánovaný na 24. a 25. října.

Zdroje z kuloárů tvrdí, že komise chce ukončit vstupní rozhovory s desítkou kandidátských států včetně České republiky do prosincového summitu v Kodani. I příští rok však bude komise sledovat politický a ekonomický vývoj v uchazečských zemích. Souběžně s tím budou současní i budoucí členové Unie ratifikovat toto největší rozšíření v jejích dějinách.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme