Evropští ministři v Íránu o jaderném programu

Ministři zahraničí Německa, Británie a Francie přiletěli do Teheránu jednat o íránském jaderném programu. Joschka Fischer, Jack Straw a Dominique de Villepin se pokusí přimět íránskou vládu, aby plně spolupracovala s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii. Ta dala Teheránu ultimátum do 31. října, aby předložil důkazy, že pod pláštíkem svého civilního nukleárního programu nevyvíjí jadernou zbraň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch

Íránský jaderný program vzbudil pochybnosti mezinárodního společenství zejména po dvojím nálezu vzorků obohaceného uranu na íránském území. Německý ministr vyjádřil po příletu do Teheránu naději, že diskuse o přistoupení Íránu k dodatkovému protokolu ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní budou konstruktivní Podle diplomatických zdrojů by Berlín, Paříž a Londýn mohly Íránu nabídnout pomoc při pokračování jeho jaderného programu, pokud plně vyhoví všem požadavkům mezinárodního společenství a prokáže, že tento program má ryze civilní účel.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme