Francie od středy začíná kontrolovat zákaz kouření v restauracích

Ve Francii 2. ledna vstupuje reálně do praxe zákaz kouření v restauracích a barech. Zákon sice platí formálně od prvního ledna, ale ministerstvo zdravotnictví hodlá začít s kontrolami až od středečního dne. Restaurace a kavárny po celé Francii tuto benevolenci ještě využily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kouření | Foto: Jan Rosenauer

Kouřit v restauracích, kavárnách a barech se přestává až během středy. Na mnoha místech sice zákaz kouření už uplatňovali na Nový rok, ale většinou se v úterý cigarety ještě tolerovaly. Ve středu už bude všechno jinak. Pokuty za porušení zákazu jsou vysoké a jsou citelnější pro majitele restaurací.

Většina Francouzů zákon přivítala, ale najdou se i výjimky: "Rozumím tomu, že do řady restaurací jdeme proto, abychom si vychutnali dobré jídlo. Ale k bistrům, barům či diskotékám kouření patří, takže zvyknout si na nový zákon bude asi trochu komplikované," soudí jeden z obyvatelů francouzské metropole Paříže.

Jan Šmíd, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme