Francouzská vláda chce přísněji kontrolovat imigraci

Dva týdny po skončení nepokojů na pařížských předměstích a na dalších místech v celé zemi přichází francouzská vláda se sérií opatření. Jejich smyslem je zpřísnit kontrolu přistěhovalectví. Schválené kroky musí potvrdit parlament.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique de Villepin | Foto: AFP

Mezi opatření, která dnes francouzská vláda přijala, patří prodloužení lhůty, po jejímž uplynutí si může legální přistěhovalec vzít do země rodinu, z jednoho na dva roky.

O stejnou dobu bude prodloužena lhůta, po níž mohou cizinci, kteří uzavřeli sňatek s francouzským občanem, žádat o občanství.

Podle premiéra Dominique de Villepina existuje podezření, že polovina takto uzavřených svazků je fingovaná. Smíšená manželství jsou podle něj nejčastější příčinou legální imigrace do Francie.

Kabinet se také chystá prověřit situaci kolem mnohoženství, které je sice nezákonné, ale v řadě případů trpěné. Počet polygamních rodin v zemi je odhadován až na 30.000.

Tvrdší kurz vlády ohledně imigrace kritizuje opoziční levice s tím, že se až příliš podobá politice krajní pravice, kterou reprezentuje Jean-Marie Le Penn a jeho Národní fronta.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme