George Bush přiletěl do Bratislavy

Americký prezident George Bush zahájil návštěvu Slovenska, kde se ve čtvrtek setká se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Jde o historicky první návštěvu prezidenta Spojených států na Slovensku. Tamní politici zdůrazňují, že jde i o návštěvu nejmladší země NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush a Ivan Gašparovič | Foto: Samuel Kubáni

Slovenští ústavní činitelé chápou návštěvu jako ocenění zahraniční politiky i celkového působení země v euroatlantických strukturách. Samotný Bush před příletem do Bratislavy prohlásil, že se těší na setkání s bojovníky za svobodu a Slováky nazval hrdiny demokracie.

V tomto duchu by se mělo nést i jeho veřejné vystoupení na Hviezdoslavově náměstí. Podle analytiků by měl být Bushův projev mimo jiné i signálem pro další východní země, které stále zápas o svobodu a demokracii svádějí.

Americký prezident vzdá během svého pobytu ve slovenské metropoli hold slovenským vojákům, kteří zahynuli v Iráku. Schůzku Bush-Putin provázejí bezpečnostní opatření, která Bratislava nikdy nezažila.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme