George Bush přiletěl do Bratislavy

Americký prezident George Bush zahájil návštěvu Slovenska, kde se ve čtvrtek setká se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Jde o historicky první návštěvu prezidenta Spojených států na Slovensku. Tamní politici zdůrazňují, že jde i o návštěvu nejmladší země NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush a Ivan Gašparovič | Foto: Samuel Kubáni

Slovenští ústavní činitelé chápou návštěvu jako ocenění zahraniční politiky i celkového působení země v euroatlantických strukturách. Samotný Bush před příletem do Bratislavy prohlásil, že se těší na setkání s bojovníky za svobodu a Slováky nazval hrdiny demokracie.

V tomto duchu by se mělo nést i jeho veřejné vystoupení na Hviezdoslavově náměstí. Podle analytiků by měl být Bushův projev mimo jiné i signálem pro další východní země, které stále zápas o svobodu a demokracii svádějí.

Americký prezident vzdá během svého pobytu ve slovenské metropoli hold slovenským vojákům, kteří zahynuli v Iráku. Schůzku Bush-Putin provázejí bezpečnostní opatření, která Bratislava nikdy nezažila.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme