‚Moje poslední školní stávka.‘ Greta Thunbergová končí středoškolské studium, demonstrovat chce dál

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová v pátek oznámila, že ukončila střední školu, a tím také končí své školní stávky za klima, které zahájila v roce 2018 před švédským parlamentem. V pravidelných pátečních protestech ale hodlá Thunbergová pokračovat, i když jinou formou, informovala agentura AFP.

Stockholm Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patnáctiletá Švédka Greta Thunbergová protestuje před švédským parlamentem proti změně klimatu.

Toto je moje poslední školní stávka, uvedla na Twitteru dvacetiletá Švédka. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Demonstrace mladé Švédky s cílem přimět politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování, inspirovaly tisíce mladých lidí po celém světě.

Planeta se otepluje o více než 0,2 stupně Celsia za desetiletí, tvrdí studie

Číst článek

„Dostudovala jsem střední školu, což znamená, že již nebudu moci pokračovat ve školních stávkách za klima. Toto je moje poslední školní stávka,“ uvedla na twitteru dvacetiletá Švédka. „Budu dál v pátek demonstrovat, ačkoli technicky už to nebudou školní stávky,“ napsala.

„Když jsem se svými protesty v roce 2018 začala, nemyslela jsem si, že tím něčeho zvláštního dosáhnu. V roce 2019 ale miliony mladých lidí kvůli boji za klima nešly do školy a zaplavily ulice ve více než 180 zemích,“ připomněla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme