Itálii ochromila generální stávka

Milióny Italů vstoupily do generální stávky. Protestují proti chystanému snížení daní a hospodářské politice Berlusconiho vlády. Daňové škrty podle odborů prospějí bohatým, zatímco snížení vládních výdajů poškodí veřejný sektor. Ve více než 70 městech chystají odboráři demonstrace. Největší se očekávají v Římě, v Miláně, v sídle firmy Fiat v Turíně a v Benátkách. Leteckou dopravu stávka zasáhne hlavně odpoledne.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím

Řím | Foto: europa.eu.int

Odborové centrály i opozice se bouří proti chystanému snížení daní a hospodářské politice premiéra Silvia Berlusconiho. Největší manifestace se odehrávají v Římě a v průmyslovém Miláně. Podle odborového předáka Guglielma Epifaniho vláda svým počínáním ohrožuje budoucnost země. "Možná si nevšimli, že proti těmto ekonomickým návrhům jsou více či méně všechny odborové centrály. Vláda si možná nevšimla, že izolováni nejsou ti, kteří protestují, ale ti, kteří tento protest vyvolali."

Stávka zasáhla i leteckou dopravu. Alitalia zrušila 136 letů, z toho 66 mezinárodních. Neletí ani odpolední spoj z Říma do Prahy a zpět.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme