Finsko 3:0 Česko

Jan Pavel II. opět nepromluvil

Zdraví papeže Jana Pavla II. se nelepší. Vážně nemocný papež Jan Pavel II. má velké potíže při polykání. Vatikán dnes oznámil, že lékaři papeži zavedli nosem sondu s umělou výživou, aby usnadnili jeho zotavování po nedávné operaci dýchacích cest. Předtím se objevil za oknem své vatikánské pracovny a požehnal věřícím na Svatopetrském náměstí. Podruhé v několika dnech ale nebyl schopen promluvit k veřícím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

84letý svatý otec má od operace potíže s mluvením a přijímáním potravy. Italské deníky dokonce několik dní spekulovaly, že Jan Pavel II. bude opět převezen na kliniku gemeli. Podle vyjádření vatikánského mluvčího má sonda pomoci papeži získat zpět ztracené síly. Oznámení Vatikánu bylo vydáno krátce poté, co se Jan Pavel II. ukázal u okna svého vatikánského apartmá, aby požehnal shromážděným davům, ale obodobně jako o velikonoční neěli nedokázal promluvit. Tisíce věřících, kteří byly asi hodinu předem informováni, že se svatý otec objeví, mu přesto připravili bouřlivé ovace.

Papež dlouhodobě trpí artritidou a Parkinsonovou chorobou, která mu už před zavedením kanyly do průdušnice vážně znesnadňovala artikulaci. Kvůli dýchacím obtížím byl poprvé hospitalizován začátkem minulého měsíce a podruhé na přelomu února a března.

Markéta Kaclová, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme