V Itálii za den zemřelo 636 lidí, nově nakažených koronavirem ale podle úřadů ubývá

V Itálii zemřelo za den 636 lidí nakažených koronavirem, což je o 111 více, než hlásily tamní úřady v neděli, kdy byl tento údaj nejnižší za více než dva týdny. Nakažených ale za poslední den přibylo méně než v neděli. V pondělí oznámila italská civilní ochrana 3599 nových případů, zatímco v neděli hlásila nárůst o 4316.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Itálie je co do počtu úmrtí z řad nakažených koronavirem nejhůře zasaženým státem. V počtu nakažených je třetí na světě po USA a Španělsku. Ilustrační foto | Foto: Flavio Lo Scalzo | Zdroj: Reuters

Od prvního potvrzeného případu nákazy v Itálii na konci ledna se v zemi dosud potvrdilo 132 547 nakažených koronavirem, z toho 16 523 lidí zemřelo a 22 837 osob se už vyléčilo. Hospitalizováno je nyní v Itálii s nákazou covid-19 téměř 32 900 lidí, z toho 3 898 na jednotkách intenzivní péče.

V Německu dochází ochranné pomůcky. Nemocnice spotřebují asi 50 milionů roušek měsíčně

Číst článek

Itálie je co do počtu úmrtí z řad nakažených koronavirem nejhůře zasaženým státem. V počtu nakažených je třetí na světě po USA (na 340 tisíc potvrzených případů) a Španělsku (dosud 135 tisíc potvrzených případů).

V rámci Itálie evidují nejvíce případů v severním regionu Lombardie, kde se dosud potvrdilo na 51 500 nakažených, což je téměř 40 procent z celkového počtu potvrzených případů v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme