Krajané a čeští poslanci vzpomněli odkaz T. G. Masaryka

Nedožité 155. narozeniny Tomáše G. Masaryka si připomněli čeští poslanci a američtí krajané ve Washingtonu. U sochy prvního československého prezidenta v centru americké metropole položili květiny členové zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a diskutovali o významu jeho přátelství s tehdejším americkým prezidentem Woodrowem Wilsonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Garrigue Masaryk | Foto: Archiv ČRo

Členové krajanské organizace Američtí přátelé České republiky, kteří se zasadili o to, aby ve Washingtonu stála socha prvního československého prezidenta, slavili narozeniny Tomáše Garriqua Masaryka u sochy Vincence Makovského už potřetí. Krajan Milton Černý připomněl Masarykovu vizi federalizované Evropy a také to, že ve Washingtonu byla vydána deklarace Československé nezávislosti.

Masaryk působil ve Spojených státech za první světové války jako politik, který se zasloužil o vznik samostatného státu a spojení Čechů a Slováků po rozpadu rakousko-uherského mocnářství. Krajané také připoměli fakt, že Masaryk měl za manželku Američanku Charlotte Garriquovou.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme