Mladík navedl Cessnu na budovu banky úmyslně

Překvapivý zvrat přineslo vyšetřování sobotního incidentu ve floridské Tampě, kde patnáctiletý student narazil s malým letounem Cessna do 42patrové budovy Bank of America. Vyšlo najevo, že mladík byl příznivcem Usámy bin Ládina. Před havárií napsal vzkaz, ve kterém vyjádřil bin Ládinovi a teroristickým útokům z 11. září podporu. Původně se předpokládalo, že náraz do budovy nebyl úmyslný. Mladý pilot při kolizi zahynul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cessna po nárazu do budovy | Zdroj: ČTK

Dopis na rozloučenou měl mladý sebevrah Charles Bishop u sebe. Mimo jiné v něm uvedl, že jednal bez cizí pomoci. Policejní náčelník Bennie Holder označil Bishopa za problematického mladíka a prohlásil, že nepovažuje incident za teroristický čin. Podle Holdera neexistují důkazy, že by byl Bishop napojen na teroristy.

Žádné jiné oběti si incident nevyžádal a nikdo ani nebyl zraněn. Budova banky bude v pondělí normálně otevřena. Původně se mělo za to, že šlo o neúmyslnou havárii mladíka, který se teprve učil létat. Vyšetřování ale ukázalo, že Bishop schválně ulétl svému instruktorovi během leteckého výcviku a navedl ji na budovu banky. V okamžiku kolize jednomotorovou Cessnu doprovázel vrtulník pobřežní stráže, který se ji marně pokoušel přinutit přistát.

Větší část vraku letounu, zejména trup, se po nárazu nezřítila na zem, ale zůstala viset asi ve 20. z dvaačtyřiceti pater poškozené budovy. Na ulici dopadla pouze křídla a několik menších částí. Jeden z očitých svědků uvedl, že stroj sice mířil přímo na budovu, avšak jeho pilot se prý evidentně snažil nárazu zabránit.

Olga Krupauerová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme