Peres: Rezoluci OSN splnit nemůžeme

Izrael se snaží o vyřešení současné krize u sídla předsedy palestinské samosprávy Jásira Arafata v Ramalláhu, ale ne za cenu porušení svých zásad. Prohlásil to dnes v Jeruzalémě izraelský ministr zahraničí Šimon Peres. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která židovskému státu nařizuje ukončit blokádu Arafatova sídla, Izrael podle jeho slov splnit nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblaka dýmu nad sídlem J. Arafata | Foto: ČTK/AP

Šimon Peres v izraelském rozhlase uvedl, že Izrael respektuje rezoluce OSN, včetně té poslední, která byla schválena před dvěma dny. Židovský stát ale podle šéfa diplomacie nemůže splnit "svoji část", která z dokumentu vyplývá, protože palestinská samospráva nesplní, to co z rezoluce vyplývá pro ni - tedy zastavení útoků proti Izraeli a ukončení násilí.

V Izraeli a na palestinských územích nadále panuje velké napětí. Analytici v oblasti soudí, že k výbušnosti situace přispívají také kolektivní tresty vůči rodinám pachatelů sebevražedným útoků. Izraelská armáda dnes nedaleko Hebronu vyhodila do povětří další tři domy, které patřily palestinským radikálům. O přístřeší tak přišlo i mnoho jejich rodinných příslušníků.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme