Policie evakuovala český konzulát v Paříži, hrozil prý bombový útok

Budovu konzulárního úřadu a Českého centra v Paříži musely francouzské policejní složky na několik hodin evakuovat. V objektu, kde sídlí i agentury CzechTrade a CzechTourism, byla podle anonymního telefonátu bomba. Policie budovu prohledala, žádnou nálož ale nenašla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž z výšky | Foto: Corel GALLERY

Velvyslankyně České republiky ve Francii Marie Chatardová potvrdila, že bezprostředně po telefonátu byla přivolána policie, která evakuovala přední i zadní část budovy a důkladně ji prohledala. Žádnou nálož však nalezli. Celá akce trvala několik hodin a skončila po poledni, během ní neměl nikdo do budovy přístup.

Policie nebrala telefonát na lehkou váhu, všichni pracovníci zastupitelského úřadu dodržují i nadále přísná bezpečnostní opatření, dodala naše velvyslankyně, která odmítla spekulovat o tom, zdali by anonymní telefonát mohl souviset s postoji České republiky v některých zahraničně-politických otázkách.

Jan Šmíd, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme