Požár na letišti v keňském Nairobi nejspíš nebyl dílem teroristů

Velkým požárem poničené letiště v keňské metropoli Nairobi pomalu obnovuje provoz. Dnes by tam po vynucené pauze měla přistát první letadla z Evropy i Asie. Podle aerolinií Kenya Airways by se měli cestující z Londýna i Bangkoku dostat do Keni bez zpoždění. Odbaví je na terminálu pro vnitrostátní lety, ten pro mezinárodní přílety poničil oheň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Jomo Kenyatta International Airport v keňském Nairobi v plamenech | Zdroj: Reuters

„Prezident Kenyatta s radostí informoval, že požár je pod kontrolou a jeho příčiny se už vyšetřují. V této chvíli není důvod k žádným spekulacím,“ informoval po asi pětihodinovém zápase s plameny prezidentský mluvčí Manoah Esipisu.

Požár vypukl brzy ráno v imigrační zóně uprostřed letištní haly. I proto prý nebylo možné uhasit oheň hned vzápětí a požár se značně rozšířil. Podle svědků byly ale také záchranné operace dost chaotické.

Neštěstí se obešlo bez obětí. Došlo k němu na patnácté výročí velkých bombových útoků v Nairobi. Za letištním požárem podle dosavadního vyšetřování teroristé nejsou.

Letiště u Nairobi je důležitým dopravním uzlem pro celou východní Afriku. Ročně odbaví šest milionů pasažérů.


Zvětšit mapu

Jan Prokeš, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme