Talibánští únosci Korejců prodloužili lhůtu na splnění svých požadavků

Drama kolem 23 Jihokorejců unesených ve čtvrtek v Afghánistánu se dnes prodloužilo přinejmenším o dalších 24 hodin. Jejich věznitelé z řad místních povstalců totiž už podruhé o den prodloužili lhůtu, do kdy měly být splněny jejich požadavky. Poté prý Korejce zavraždí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní unesených Korejců | Foto: ČTK/AP

Únosci požadují za propuštění Korejců svobodu pro 23 svých spolubojovníků vězněných afghánskou vládou a stažení všech dvou set korejských vojáků ze země.

Rukojmí jsou největší skupinou cizinců unesenou v Afghánistánu v posledních šesti letech. Patří k protestantské skupině, Soul ale vyvrací podezření, že v Afghánistánu ilegálně obraceli na křesťanství tamní muslimy. Jižní Korea každopádně oznámila, že za cesty do Afghánistánu bez povolení soulské vlády bude jejím občanům napříště hrozit až rok vězení.

U konce není ani krize dvou německých rukojmích zajatých ve středu. Potvrzena byla smrt jednoho z nich, i když pořád není jasné, zda zemřel přirozenou smrtí nebo byl zavražděn. Za propuštění druhého Němce a jeho čtyř afghánských kolegů únosci požadují svobodu pro deset vězných rebelů. Původní požadavek odchodu třítisícového německého kontingentu z Afghánistánu dnes povstalci nezopakovali.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme