V britském parlamentu diskuse o protiválečné rezoluci

Poslanci britské vládní labouristické strany, kritizující útoky na Afghánistán, hodlají dnes prosadit v parlamentě rezoluci připouštějící hlasování proti válce. Tomu se vláda ale brání. Podle spolupracovníka Radiožurnálu ve Spojeném království Milana Kocourka se totiž obává možného zneužití výsledků takového hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protiválečná demonstrace | Zdroj: ČTK

Vláda sice toleruje prohlášení některých poslanců proti válce v Afghánistánu, nicméně hlasování o protiválečné rezoluci zatím neumožnila. Obává se totiž, že výsledků hlasování by mohli zneužít Talibanci pro svou propagandu. Dnes však skupina rebelů mezi labouristickými poslanci hodlá prosadit rezoluci technické povahy. Sami uznávají, že jde o symbolickou záležitost, ale doufají, že se tak vystupňuje tlak na Blairovu vládu, aby umožnila řádné hlasování. Podle jednoho z rebelů je v britském parlamentu několik poslanců, kteří mají útoků v Afghánistánu dost, protože při nich umírají také lidé, kteří jsou stejně nevinní jako ti, kdo zahynuli 11. září při útoku teroristů ve Spojených státech.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme