Ve West Palm Beach se stále přepočítávají hlasy

S rychle se blížícím zítřejším termínem vyhlášení oficiálních výsledků pokračovalo ve floridském volebním obvodu West Palm Beach zdlouhavé ruční přepočítávání hlasů rozdělených 7. listopadu v prezidentských volbách mezi kandidáta republikánů George Bushe a demokrata Alberta Gora. Zatím však není jasné, zda spěch bude mít smysl, protože až 1. prosince se očekává projednávání stížnosti republikánů u Nejvyššího soudu USA proti ručnímu přepočítávání hlasů jako takovému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruční přepočítávání umožnily nižší floridské soudy, později i floridský Nejvyšší soud, který současně povolil dodatečné započtení takto získaných hlasů do konečných výsledků. Podle pozorovatelů jde o první případ, kdy se Nejvyšší soud Spojených států k prezidentským volbám nějakým způsobem vyjadřuje.

Stejně nejasné také je, zda bude zítra možné vyhlášení konečných oficiálních výsledků prezidentských voleb. K němu se chystá zítra odpoledne místního času floridská ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisová. Gore získal některé hlasy navíc a snížil náskok neoficiálně z 930 na 700 hlasů; to však znamená, že nadále vede Bush.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme