Ve West Palm Beach se stále přepočítávají hlasy

S rychle se blížícím zítřejším termínem vyhlášení oficiálních výsledků pokračovalo ve floridském volebním obvodu West Palm Beach zdlouhavé ruční přepočítávání hlasů rozdělených 7. listopadu v prezidentských volbách mezi kandidáta republikánů George Bushe a demokrata Alberta Gora. Zatím však není jasné, zda spěch bude mít smysl, protože až 1. prosince se očekává projednávání stížnosti republikánů u Nejvyššího soudu USA proti ručnímu přepočítávání hlasů jako takovému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruční přepočítávání umožnily nižší floridské soudy, později i floridský Nejvyšší soud, který současně povolil dodatečné započtení takto získaných hlasů do konečných výsledků. Podle pozorovatelů jde o první případ, kdy se Nejvyšší soud Spojených států k prezidentským volbám nějakým způsobem vyjadřuje.

Stejně nejasné také je, zda bude zítra možné vyhlášení konečných oficiálních výsledků prezidentských voleb. K němu se chystá zítra odpoledne místního času floridská ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisová. Gore získal některé hlasy navíc a snížil náskok neoficiálně z 930 na 700 hlasů; to však znamená, že nadále vede Bush.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme