Vztahy mezi Budapeští a Bratislavou komplikují extremisté

Na diplomatický kobereček si pozvalo slovenského velvyslance v Budapešti maďarské ministerstvo zahraničí. Důvodem jsou napjaté slovensko-maďarské vztahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský parlament v Budapešti | Foto: Jirka Malina

Za poslední měsíc došlo na obou stranách Dunaje k několika vážným incidentům, kdy extremisté napadali slovně nebo fyzicky občany druhého státu. Slovenský velvyslanec Juraj Migaš se musel okamžitě vrátit z dovolené a odcestovat do Budapešti.

Přikázal mu to ministr, který v tiskovém prohlášení uvedl, že slovenská vláda a všechny relevantní politické strany včetně Slovenské národní strany jednoznačně odsuzují projevy extremismu a nesnášenlivosti. Na svém území budou takové projevy tvrdě potlačovat.

Zároveň je slovenská vláda překvapená, že maďarské orgány tyto vzájemné problémy přenáší na mezinárodní fórum, což poškozuje dobré jméno Slovenska v zahraničí. Slovenská vláda také požádala o okamžité vyšetření protislovenských útoků na území Maďarska.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme