Zákaz medvídka Pú i rozdělení oslí rodiny, v Polsku mají anketu o nejabsurdnější rozhodnutí

Příběhy medvídka Pú těší děti na stránkách knížek i televizních obrazovkách po celém světě. Radní v polském městečku Tuszyn ale kreslenou postavičku z mravních důvodů zakázali. Vysloužili si tak od listu Gazeta Wyborcza nominaci mezi deset nejabsurdnějších rozhodnutí roku 2014.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osel | Foto: Jana Matznerová

Radním nevadily pohádky s medvídkem Pú, ale postavička se jim nelíbila jako maskot na místním dětském hřišti. Důvodem zákazu podle radních je, že nenosí kalhoty a je asi hermafrodit.

Mohl by tak podle nich komplikovat zdravý sexuální vývoj dětí. Lepší je prý polský medvídek Ušáček, který na sobě kalhoty má a o jeho pohlaví nepanují pochybnosti.

Od čtenářů se o tomto rozhodnutí dozvěděl polský list Gazeta Wyborcza a zařadil ho mezi další kandidáty čtenářské ankety.

Do finále se dostalo celkem deset absurdit. Zoologická zahrada v Poznani loni rozdělila oslí rodinku, protože milostné hrátky oslíků pohoršovaly rodiče s dětmi.

Podle čtenářů listu jsou ale podobné scény běžně vidět v přírodě nebo na venkově. Rodiče by tak chování zvířat měli spíše svým dětem rozumným způsobem vysvětlit.

K dalším absurditám patří případ ve varšavské škole, kde dětem přikázali sníst obědy za deset minut. Víc času žáci nedostali, což vedlo k velkým tlačenicím v jídelně.

„Nyní čekáme, kdo v anketě zvítězí. Vsadil bych na zákaz medvídka Pú. Působí to nejabsurdněji a rozhodnutí svým způsobem ilustruje určitý typ konzervativních venkovských politiků,“ dodává varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Vít Pohanka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme