Několik desítek účastníků demonstrace v dole Bílina v roce 2018 musí zaplatit Severočeským dolům náhradu škody, která vznikla zastavením těžby. Rozhodl o tom ve středu Krajský soud v Ústí nad Labem.
Aktivisté se podle své mluvčí spojili po tom, co v médiích viděli záběry pořízené skrytými kamerami v některých chovech, na nichž zaměstnanci zvířata bijí, kopou do nich, nebo je mlátí tyčemi.
Aktivistky z Just Stop Oil vychrstly na obraz Slunčnice dvě plechovky polévky. Poté si přilepily ruku ke zdi a provolávaly věty kritizující používání fosilních paliv.
Obránci zvířat považují žalobu řetězce Albert a jeho nárokování domény www.albertovakrutost.cz jako útok na svobodné vyjadřování na internetu. Uvedli to v tiskové zprávě.
Městský soud v Praze potvrdil, že skupina aktivistů z organizace NoLog nemá právo používat webovou adresu elektrarnachvaletice.cz. Spolek na ní hnědouhelnou elektrárnu kritizoval kvůli emisím.
Ve čtvrtek shledal soud v Hongkongu vinnými 14 prodemokratických nezávislých kandidátů. Dohromady jde o 55 lidí, kteří ještě čekají, až jim soudy oznámí výši trestu.
Hnutí Letzte Generation na sociální síti X píše o šesti osobách, které se rozmístily na různá místa pojezdových drah. Podle policie celkem osm lidí současně prostříhalo bezpečnostní plot.
„V přeplněných halách je dvacet nebo více kuřat na jeden metr čtvereční. Dorůstají do nepřirozených rozměrů, lámou se jim nohy a vyklubují se jim z kloubů,“ popisuje aktivista.
Ekologičtí aktivisté obvinění z trestného činu poškození cizí věci se nemohou hájit svým politickým nebo filozofickým přesvědčením, rozhodl odvolací soud v Londýně.
Do budovy hongkongského parlamentu pronikly 1. července 2019 stovky demonstrantů. Ti se předtím zúčastnili protestního průvodu proti návrhu zákona umožňujícího vydávání zatčených do pevninské Číny.
Protesty klimatických aktivistů a aktivistek v posledních letech stupňují a vzbuzují vášně. V české debatě máme tendenci je vnímat jako pomatené zélóty odtržené od potřeb a názorů „obyčejných lidí“.
Český účastník řekl, že bránu aktivisté pomalují třeba desetkrát, pokud to bude nutné. „Situace je tak vážná, že lidé dělají takovéto ‚voloviny‘, aby upozornili na katastrofu, která přijde,“ dodal.
„Milí spoluobčané, moje vláda dne 2. června 2024 k pátému výročí smrti Waltera Lübckeho podá ke spolkovému ústavnímu soudu žádost o zákaz Alternativy pro Německo,“ říká Scholz na falešném videu.
Zákaz výstavby nových nádrží je výborná zpráva i pro ornitology. Na místech, kde měly nové gigantické nádrže stát, totiž žijí vzácní dropi, vzdálení příbuzní pštrosů.
„Svět se topí ve fosilních palivech. Lidé po celém světě trpí a umírají v důsledku klimatické krize způsobené těmito podniky,“ řekla během protestu Thunbergová.
„Děláme to, protože jsme v nouzové situaci. V existenčním nebezpečí!“ uvedlo hnutí Poslední generace na sociální síti X (dříve Twitter), na které zveřejnilo také video ze své akce.
Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová řekla, že čin hnutí Letzte Generation je zavrženíhodný a že poškozuje podporu, o kterou klimatičtí aktivisté usilují.
Sociální sítě nadzvedlo video z Německa. Odehrává se ve Stralsundu na hlavní silnici Heinrich Heine Ring. Klimatičtí aktivisté z hnutí Poslední generace tam blokovali dopravu nedaleko supermarketu.
Někteří demonstranti během pátečních akcí měli na obličejích masky v podobě kancléře Olafa Scholze, ministra dopravy Volkera Wissinga a ministra hospodářství Roberta Habecka.
Dvakrát za poslední tři roky museli běloruští aktivisté Dimitry a Violleta utíkat. Nejprve před Lukašenkem a následně před ruskou agresí. Nakonec se dostali až do Lvova, kde teď pomáhají Ukrajincům.
V protestech v obci Sojydly jsou aktivní hlavně ženy, kterým jde především o zdraví. Místní jezero je podle obyvatel plné kyanovodíku a těžaři teď chtějí postavit ještě další odpadní nádrž.
Berlín výrazně urychlí souzení klimatických aktivistů. Soudy k tomu mohou přistoupit, pokud se obžalovaní předem doznají, anebo je proti nim dostatek důkazů. Aktivisté se při blokádách často fotí.