dojíždění

|Filip Titlbach |Regiony

Nové modré zóny v Praze zkomplikují dojíždění. Radní doporučuje využít MHD

Stovky lidí denně se v Praze 5 a 6 na poslední chvíli přihlašují k trvalému bydlišti. Někteří přitom podle radnice v těchto čtvrtích vůbec nebydlí. Chtějí si ale touto cestou zajistit parkovací oprávnění. Už ve středu totiž v páté a šesté městské části začnou fungovat modré zóny a na víc než tři hodiny v nich budou moct zaparkovat jenom rezidenti.

| ČRo |Zprávy z domova

MPSV chystá příspěvky na dojíždění. Chce motivovat lidi, aby hledali práci i dál od domova

Nezaměstnaní by se mohli v budoucnu více porozhlížet po práci i mimo region, kde žijí. Podpořit je v tom hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), které jim chce nabízet příspěvek na dojíždění. Tyto nenárokové dávky by měly v dohledné době začít nabízet úřady práce nejdříve v regionech, které mají s nezaměstnaností největší problémy. Pokud se věc osvědčí, mohl by se z příspěvku stát standard i jinde. S návrhem se dnes seznámila vláda.

|Vladimír Kroc, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Půl hodiny od domova, dál ne. Češi za prací nechtějí dojíždět, vyplývá z analýzy

Za prací nejsme příliš ochotní cestovat, nejčastěji hledáme zaměstnání do půl hodiny od domova. To se ale liší podle oblastí - zatímco dvě třetiny Středočechů hledají uplatnění i v jiném kraji, jen každý šestý obyvatel Moravskoslezského kraje je ochotný za prací vycestovat, přestože je v regionu druhý nejvyšší podíl nezaměstnaných v zemi. Vyplývá to z analýzy pracovního portálu Profesia.cz.