Drážďany

| ČTK |Fotbal

Drážďany dostaly za useknutou býčí hlavu pokutu 60 tisíc eur

Druholigové Dynamo Drážďany musí kvůli fanouškům, kteří při pohárovém utkání s fotbalisty bundesligového Lipska vhodili na hřiště useknutou býčí hlavu, zaplatit pokutu 60 tisíc eur (asi 1,6 milionu). Disciplinární komise navíc klubu pohrozila uzavřením stadionu na jedno utkání. Policie současně informovala o tom, že identifikovala sedm zodpovědných lidí. Všechny obvinila z výtržnictví.

Dálnici z Prahy do Drážďan i přes problémy otevřeme v půlce prosince, slibuje ředitelství

|Jan Bachorík |Zprávy z domova

Hlavní dálniční tah z Prahy na Ústí nad Labem a Drážďany se otevře 17. prosince, a to i přes potíže se sesuvy půdy. Počítá s tím Ředitelství silnic a dálnic. Dělníci musí do té doby například stabilizovat svah pod dálničními mosty Prackovice. Ty jsou jen kousek od místa sesuvu, který dálnici před třemi roky poškodil. Stavba a provoz dálnice ale podle Jana Rýdla z ŘSD ohrožené nejsou.

| ČTK |Zprávy ze světa

Táhni, křičeli na Merkelovou v Drážďanech. V průzkumech patří kancléřka mezi nejoblíbenější

Stovky lidí v pondělí při oslavách výročí znovusjednocení Německa v Drážďanech daly najevo svůj odpor vůči kancléřce Angele Merkelové a spolkovému prezidentovi Joachimu Gauckovi. Převážně pravicoví protestující pokřikovali "táhni" nebo "Merkelová musí pryč". Oba politiky přitom podle televize n-tv označovali za zrádce lidu. Navzdory atmosféře patří kancléřka stále mezi nejoblíbenější německé politiky. Podle magazínu Spiegel je na třetím místě.

|Jan Bachorík, dab |Zprávy z domova

Z Prahy do Drážďan za 50 minut? Vysokorychlostní trať by to mohla umožnit už za 20 let

Zhruba za 20 let by se cesta z Prahy do Drážďan mohla zkrátit ze současných víc než dvou hodin na 50 minut. Počítají s tím plány na stavbu nové vysokorychlostní železnice. Na zámečku Větruše v Ústí nad Labem se na nich dohodli ministři dopravy České republiky a sousedního Saska. Společně s Ústeckým krajem podepsali smlouvu o evropské spolupráci.