„Osobně mě udivilo, jak na to byli připraveni. Rusové mají databáze Ukrajinců a přesně vědí, kdo například byl proukrajinským aktivistou. Tyto lidi ,sebrali‘, hned jak přišli,“ popisuje novinář.
Agent sledující ruského opozičního politika podle investigativního týmu BBC, týdeníku Insider a analytické skupiny Bellingcat patřil k týmu, který se specializuje na vraždy politických odpůrců Kremlu.
Vyšetřovatelé se měli dostat k videím, na kterých teenageři odpalovali v opuštěných budovách petardy – obvinili proto Uvarova i z absolvování výcviku za účelem provádění teroristických aktivit.
Vadim Krasikov přicestoval do Berlína v roce 2019 pod falešnou identitou, aby zavraždil gruzínského občana aktivního v druhé čečenské válce. Ruské úřady jakoukoliv objednávku odmítají.
Napsal o tom německý list Der Spiegel. Mrtvý byl údajně také spřízněn s vysokým důstojníkem druhého oddělení FSB. Toto oddělení je v Rusku zodpovědné mimo jiné za boj proti terorismu.
Díky Sergeji Saveljevovi svět spatřil důkazy o mučení v ruských věznicích. Běloruský programátor nyní popisuje svůj útěk z Ruska v době, kdy ho kvůli úniku už vyslýchali ruští agenti.
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ze zapojení do tohoto plánu obvinil americké tajné služby. Ruská kontrarozvědka se pak o plánu měla dozvědět o běloruské KGB.
Ukrajinské ministerstvo zahraničí sdělilo, že Oleksandr Sosoňuk byl zadržen na několik hodin, ale nyní již je zpátky na ukrajinském konzulátu v Petrohradě.
Proč je najednou nutné mít pomník tam, kde téměř třicet let nic nestojí? Úřady to zdůvodňují náhle vyvstalou potřebou umístit před tajnou službu architektonickou dominantu.
Pracovníci FSB sledovali Kara-Murzu ve třech měsících předcházejících prvnímu pokusu o jeho otravu z května roku 2015. Po jeho stopách se vydali do Tomsku, Petrohradu, Kaliningradu a Kazani.
Investigativní tým Bellingcatu sestavil časovou osu srpnových událostí. Ukazují, jak komunikace mezi příslušníky FSB probíhala, i to, kde udělali největší chyby.
U budovy FSB v pátek ráno nejprve explodovalo výbušné zařízení slabé síly, ale nikomu se nic nestalo. V poledne ke skupině příslušníků bezpečnostních složek přiběhl muž, který se vyhodil do povětří.
„Zatím se nějaké bilaterální kontakty na vysoké či nejvyšší úrovni neplánují,“ poznamenal Peskov. Dodal, že Rusko usiluje o dobré vztahy a spolupráci se všemi zeměmi, včetně České republiky.
Antonina Ziminová-Antonecová a její muž Konstantin Antonec vinu odmítají, případ pokládají za vykonstruovaný, když nikdy ani neměli přístup ke státnímu tajemství.
Předání lodí bylo podle FSB zachyceno na videu, „z něhož je jasně patrné, že lodě byly Ukrajině předány v řádném stavu. Pokud po předání ukrajinská strana stačila zařízení zničit, je to její problém.“
Komentáře poukazují na dřívější kritické stanovisko prezidenta Miloše Zemana vůči české kontrarozvědce, jejíž vývody český prezident svou kritikou „rozbil napadrť“.
Ruská tajná služba FSB v pátek oznámila, že kvůli podezření z vlastizrady zadržela Alexandra Vorobjova, který se u soudu představil jako asistent zmocněnce ruského prezidenta Putina na Uralu.
Ruská policie našla při domovní prohlídce provedené při zatčení plukovníka tajné služby FSB hotovost ve výši 12 miliard rublů, v přepočtu 4,3 miliardy korun.
Putin na každoroční schůzi sboru Federální služby bezpečnosti (FSB) řekl, že se cizí služby „všemi prostředky“ snažily získat přístup k tajným informacím o politice, hospodářství a vědě.
Rusko dokončilo stavbu plotu oddělujícího anektovaný poloostrov Krym od kontinentální Ukrajiny. Agentuře RIA Novosti to potvrdilo krymské oddělení ruské Federální bezpečnostní služby FSB.
„Pět lidí zadrželi přímo vedle budovy FSB, kde se akce koná, několik dalších pak zatkla police, když už akci opouštěli,“ řekl médiím Oleg Jelančik z hnutí Za lidská práva, jehož šéfem je Ponomarjov.