Historické vozy

Historické vozy v textech na iROZHLASU

|Jan Markup |Regiony

Po trase někdejší demarkační linie projíždějí historické vozy klubu Old Car Rangers

Pro někoho je to jen pouhá čára na mapě - demarkační linie ovšem po skončení druhé světové války zásadním způsobem ovlivnila směřování tehdejšího Československa, které se dostalo pod vliv Sovětského svazu. V době studené války bylo toto téma velké tabu. I proto se rozhodl pražský klub Old Car Rangers demarkační linii znovuobjevit a s historickými vozy projet. A to v celé její délce od Bublavy v Krušných horách až po Horní Dvořiště na jihu Čech.

|Martina Klímová |Regiony

Více než 120 historických automobilů a motocyklů se zúčastnilo jízdy okolím Plzně

Více než120 automobilů a motocyklů opatřených veteránskými značkami se dnes sjela do Plzně. Účast na 24. ročníků předčila všechny předešlé. Akci uspořádal Veteran Car Club Plzeň a cílem jízdy bylo severní Plzeňsko. Auta absolvovala trasu dlouhou zhruba 90 kilometrů a řidiči se svými posádkami cestou plnili různé soutěžní úkoly.

Národní technické muzeum vystaví tři vzácné historické vozy Ferrari

|Evelyna Kulíšková, Alina Holušová |Technologie

Prostory Národního technického muzea na pražské Letné od zítřka na deset dní rozzáří tři legendární historické vozy Ferrari. Unikátní výstavu u příležitosti druhého ročníku přehlídky Concours d´Elegance na zámku Loučeň dohodl sám prezident Ferrari Luca di Montezemolo. Slavné a velmi cenné vozy mohou návštěvníci muzea obdivovat do 23. května.