Závod veteránů ve Velkém Březně nabízí unikátní podívanou na historické vozy

Zhruba přes šedesát starých motorek a aut dopoledne odstartovala z nádvoří zámku Velké Březno na Ústecku. Závodí v již 13. ročníku akce o pohár hraběte Chotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod veteránů ‚O pohár hraběte Chotka‘ | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Na startu bylo 62 posádek starých aut a motocyklů. Podle jednoho z organizátorů Františka Zahrádky je to o polovinu méně než loni.

„Letošní rok je toho trošku míň díky tomu, že se jedou Litoměřice, že se nám to malinko rozdrobilo. Myslím si, že to na organizaci toho stačí. V loňském roce bylo pomalu kolem 100 posádek a ne, že by se to nezvládalo, ale bylo to na zvládání horší,“ říká František Zahrádka.

Trasa závodu vede přes Býčkovice, Mukařov, Zubrnice a Malé Březno zpět do Velkého Března. První by měli do cíle dorazit zhruba ve tři hodiny odpoledne.

Na místě se pak zdrží ještě do pěti hodin, kdy bude vyhlášení. Lidé tak mohou ještě přijít historická auta obdivovat.

K vidění jsou jak historické motocykly, tak i nejen prvorepubliková auta. Unikátem mezi vozy je i červený Triumph MK 1 z roku 1962, od kterého jsou už jen dva kousky v celé republice. Nejstarší pak je hasičské auto - škodovka z roku 1928, se kterou přijeli hasiči z Malečova.

Na vítěze čeká pohár a víkend v zámeckém apartmá ve Velkém Březně.

Gabriela Hauptvogelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme