Jana Nečasová

| ČTK, Kamila Štichová |Zprávy z domova

Soudkyně Králová bude dál řešit poslanecké trafiky. Není podjatá, rozhodl soud

Kauzu takzvaných trafik pro poslance ODS bude nadále rozhodovat soudkyně Helena Králová. Pražský městský soud zamítl stížnost státních zástupců, podle nichž je Králová podjatá. ČTK to zjistila z justiční databáze. V případu čelí obvinění někdejší premiér Petr Nečas (ODS), jeho současná žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

| ČTK |Zprávy z domova

'Ach Jano Jano.' Nečasová si důvěrně a čile psala s Rittigem a jeho právníkem

Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (nyní Nečasová) si ve funkci „důvěrně“ psala s lobbistou Ivem Rittigem a „čile“ korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má ČTK k dispozici. Podle soudu vyvstává „závažná otázka“, nakolik o tom byl informován Nečas.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Kauzu Nečasové a vojenské rozvědky rozhodne jiný senát. Soudkyni Králové případ vzali

V případu údajného zneužití vojenské rozvědky Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) bude u Obvodního soudu pro Prahu 1 rozhodovat nově soudkyně Pavla Hájková. Odvolací městský soud v Praze rozhodl o odebrání kauzy dosavadní soudkyni Heleně Králové. Změna soudce je součástí verdiktu, kterým městský soud zrušil i osvobozující rozsudek Králové nad zpravodajci a Nečasovou těsně před koncem roku. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud s Rittigem a Nečasovou spěje ke konci. Zbývají závěrečné řeči a verdikt

Soud chce v úterý vynést rozsudek v kauze údajného úniku informací Bezpečnostní informační služby. Obžalobě čelí celkem čtyři lidé. Mezi nimi jsou i lobbista Ivo Rittig a bývalá šéfka sekretariátu premiéra Jana Nečasová, dříve Nagyová. V roce 2012 údajně vyzradila utajenou zprávu, kterou dostal od civilní rozvědky tehdejší předseda vlády Petr Nečas.