Jekatěrinburg

| ČTK |Hokej

Hradec Králové zdolal při premiéře na Spengler Cupu Jekatěrinburg

Hokejisté Hradce Králové prožili vítěznou premiéru na Spenglerově poháru v Davosu. Při vstupu do jubilejního 90. ročníku turnaje porazili účastníka Kontinentální ligy Jekatěrinburg 4:3. Východočeši vedli v dramatickém duelu 2:1, ale po dvou inkasovaných gólech v závěru druhé části prohrávali. O jejich výhře rozhodl útočník Richard Jarůšek, jenž se pod výhru podepsal stejně jako Roman Kukumberg dvěma góly.

|Hokej

Novotný pomohl hattrickem k výhře Lva v Jekatěrinburgu

Hokejisté Lva Praha zvítězili v KHL popáté z posledních šesti zápasů. Výhru 3:1 na ledě Jekatěrinburgu zařídil především Jiří Novotný, kapitán týmu vstřelil všechny tři branky hostů. Pražané se v tabulce Západní konference KHL posunuli na páté místo.

|Jan Suchan, Štěpán Pokorný |Hokej

Ten zápas se ti musí povést, říkal si gólman Kovář před pražským duelem KHL

Hokejový brankář Jakub Kovář se vrátil "domů". Ne ale do Českých Budějovic, kde ještě loni oblékal dres extraligového Mountfieldu. Domovskou atmosféru mu totiž připravili známí a blízcí v utkání KHL na ledě pražského Lva s Jekatěrinburgem, jehož dres reprezentační gólman obléká. A s tím, že se na něj dívá celá rodina, měl pětadvacetiletý hokejita ze začátku docela problémy.

Mladí čeští fotbalisté se snaží najít inspiraci v pravém ruském cirkuse

|Kamil Jáša, Tereza Jelínková |Fotbal

Jekatěrinburg je už podeváté dějištěm fotbalového turnaje, který se hraje na počest učitele ze základní školy v Beslanu Ivana Kanidy, který chránil žáky svým tělem a byl teroristy nemilosrdně zastřelen. V moderním Paláci sportů v Jekatěrinburgu reprezentuje český fotbal Výběr Jihočeského kraje, s výpravou do Sverdlovské oblasti.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Fotbal

Fotbalová Lvíčata se musí pro odvetu baráže ME vypořádat i s časovým posunem

Horší výchozí pozici si čeští fotbalisté do jednadvaceti let snad ani nemohli přát. Nejenže mají před odvetou baráže s Ruskem minimální šanci na postup do Izraele, který uspořádá příští rok mistrovství Evropy jejich kategorie. Navíc manko 0:2, které nabrali v pátečním utkání v Jablonci, se budou snažit zázračne dohnat až za Uralem. O postup na Euro odletěli dnes odpoledne usilovat až do Asie.