Josef Vašíček

|Pavel Petr, Marek Augustin |Hokej

Od letecké tragédie hokejistů Jaroslavle uplynuly dva roky

Sportovní svět nepřináší jen vítězství a porážky. Patří k němu i tragédie. Od jedné takové právě dnes uplynuly dva roky. Hokejový tým Lokomotiv Jaroslavl nedoletěl k utkání Kontinentální ligy. Na palubě letounu Jak-42 zahynuli i tři čeští reprezentanti - Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek.

|Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová |Zprávy ze světa

Tichý pochod, dresy, sirény. Jaroslavl vzpomíná na zemřelé hokejisty

Takzvaným Tichým pochodem uctili hokejoví fanoušci a obyvatelé ruské Jaroslavli památku 44 členů místního klubu Lokomotiv, kteří zemřeli přesně před rokem při tragickém pádu letadla Jak-42. Vzpomínka začala ranní bohoslužbou, u hokejové arény pak vyvrcholila přešně v čas nehody, která připravila o život i tři české reprezentanty.

|Tereza Jelínková |Hokej

Marek, Rachůnek a Vašíček budou in memoriam uvedeni do Síně slávy

Do Síně slávy českého hokeje přibude příští čtvrtek pět nových jmen, a to při příležitosti utkání české reprezentace se Švédskem v rámci turnaje Channel One Cup. V Chomutově se mezi legendy zařadí Miroslav Klůc a Vlastimil Sýkora, in memoriam potom Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, kteří v září tragicky zahynuli při letecké katastrofě u Jaroslavle.

|Tereza Jelínková |Hokej

Start hokejové extraligy je odložen, hrát se začne v neděli

Nový ročník hokejové extraligy začne definitivně až druhým kolem v neděli 18. září. Páteční úvodní kolo nového ročníku soutěže bude odloženo kvůli pohřbu tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zahynul společně s dalšími hokejisty minulou středu při pádu letadla u Jaroslavle.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

Svaz uctí hokejisty pietní akcí a vyřadí jejich čísla dresů

Včerejší letecké neštěstí, za které zaplatili životem také tři naši reprezentanti, je teď smutným tématem číslo jedna i pro Český svaz ledního hokeje. Potvrdil to i tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Vedení KHL rozhodlo, že obnovený start letošního ročníku soutěže se uskuteční v pondělí. Jaroslavl povede jako nový trenér Pjotr Vorobjov.

|Vladimír Kroc, Tereza Jelínková |Hokej

Pro KHL by tohle mělo být impulsem ke změnám, myslí si Martin Hosták

Letecká tragédie v Jaroslavli odložila zahájení Kontinentální hokejové ligy. Podle posledních informací by měla začít až 13. září. Úvodní duel mezi Ufou a Atlantem Mytišci byl včera po havárii přerušen během první třetiny. Dnešní tři zápasy byly zrušeny. V hokejové aréně, kde se měl odehrát duel Dinama Minsk s Jaroslavlí, se dnes koná smuteční ceremoniál. Vedení soutěže musí vyřešit otázku, co bude v soutěži s Lokomotivem Jaroslavl. Kluby už slíbily, že Jaroslavli pomohou a nabídnou jí své hráče, aby klub mohl dál v ruské lize působit. Stejně se k situaci postavil i nováček soutěže HC Lev Poprad, jak potvrdil jeho mluvčí Pavol Gmiter.

|Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková |Hokej

Tahle tragédie je nepopsatelná, neskrývá smutek Robert Záruba

Čtyřiačtyřicet lidí zemřelo po havárii ruského letounu blízko ruské Jaroslavli a hokejový svět hrůzou zatajil dech. Na palubě byl kompletní tým klubu Lokomotiv tvořený hráči a trenéry z deseti zemí, a to včetně českých mistrů světa Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Takto tragicky začala nová sezoně KHL, její první zápas mezi Ufou a Mytišči byl přerušen v první třetině a už nedohrán. Veronika Sedláčková poprosila o komentář k této tragické události Roberta Zárubu z České televize.

Znal jsem všechny, kteří tam dnes zůstali, neskrýval šok Vladimír Vůjtek

|Daniela Pavlíčková, Tereza Jelínková |Hokej

Při pádu letadla nedaleko Moskvy zahynuli hokejisté týmu Kontinentální hokejové ligy z Jaroslavli. Na palubě bohužel byli i tři Češi - Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Hokejový národ se proto zahalil do černého. A jen těžko asi hledá slova současný kouč slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek. Klub ještě loni trénoval a v minulosti ho dvakrát přivedl k triumfu v ruské superlize. Právě Vladimír Vůjtek odpovídal ve vysílání Radiožurnálu na dotazy Daniely Karafiátové.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

Do kroniky českého hokeje přibyla jedna z nejsmutnějších kapitol

Tragický prolog měl začínající ročník Kontinentální hokejové ligy. Hráči Lokomotivu Jaroslavl, kteří se vydávali ke svému úvodnímu zápasu do běloruského Minsku, nepřežili nehodu letounu Jak-42. Ten se zřítil po startu z nedalekého letiště Tunošna a po dopadu na zem se proměnil v hromadu ohořelého železa. Z pětačtyřiceti lidí na palubě přežili se zraněními pouze dva. A tato tragická událost má velmi smutnou příchuť i pro český a slovenský hokej.