kandidát

| ČTK, Anna Kottová |Zprávy z domova

Noví kandidáti na prezidenta? Do boje jdou bývalý šéf Rusnokovy kanceláře Štogl i výtvarník Skála

Bojovat nově o prezidentský post se chystá také Karel Štogl. Pracoval pro dva ministry, byl ředitelem kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka, vojenským diplomatem i pracovníkem auditorské firmy KPMG. „Chci porazit Miloše Zemana,“ řekl serveru Neovlivní.cz. O post hlavy státu má podle ČTK zájem také výtvarník František Skála. Svou kandidaturu oznámil minulý týden v rychlé reakci na zprávy o kandidatuře současného prezidenta Miloše Zemana.

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Michelle Obamová prezidentkou? Ať první dáma v roce 2020 kandiduje, šíří se internetem

Zatímco jsou někteří lidé rádi, že je konečně po volbách, jiní už vymýšlejí, kdo by se mohl nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi za čtyři roky postavit. Na internetu se první jména začala objevovat jen několik hodin poté, co bylo jasné, kdo letošní volební klání vyhrál. Tisíce lidí volají na sociálních sítích po tom, aby v příštích volbách kandidovala současná první dáma Michelle Obamová.

Prohráli jsme regulérně, ale volba Ruska nás šokovala, přiznal šéf biatlonového svazu Hamza

|Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek, Jakub Knoll |Zimní sporty

Vynikající hodnocení práce organizátorů, nadšení sportovci a fantastičtí fanoušci. Takovou vizitku potvrzuje Nové Město na Moravě každými biatlonovými závody, které pořádá. Teď ale česká kandidatura na šampionát pro roky 2020 nebo 2021 neuspěla. V moldavském Kišiněvě vyhrály ruský Ťumeň a italská Anterselva. Ve vysílání Českého rozhlasu se k tomu vyjádřil šéf českých biatlonistů Jiří Hamza.

|Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Bílek končí v čele GIBS. Kandidáta na nového ředitele má Sobotka oznámit v pátek

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivan Bílek dnes končí. Útvar, který vyšetřuje trestné činy policistů, celníků a příslušníků vězeňské služby, vedl od jeho vzniku v roce 2012. O propuštění ze služebního poměru Bílek požádal po vypuknutí korupční kauzy Vidkun. Kdo by ho mohl ve funkci nahradit, má premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD oznámit v pátek.

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Ústavní soud bude opět v plném počtu. Senát podpořil advokáta Davida Uhlíře

Ústavní soud bude brzy kompletní. Senát podpořil návrh prezidenta Miloše Zemana, aby se místopředseda České advokátní komory David Uhlíř stal ústavním soudcem. Jeho nominaci už doporučily dva výbory. Prezident nepřišel obhajovat svého kandidáta do horní komory, protože je na návštěvě Jihomoravského kraje. Návrh vysvětlil kancléř Vratislav Mynář.