Volební seriál Radiožurnálu Otázka dne přinese pro Babiše a Pavla dotazy, které položí známé osobnosti. Čtvrtý dotaz kandidátům kladla olympijská medailistka Kateřina Neumannová.
Na kterého kandidáta se zaměřují nejvíce? Jak lze rozpoznat dezinformaci a co ji odlišuje od názoru? A jakou podobu může mít připravovaný návrh zákona proti dezinformacím?
O své představě prezidenta, Pražského hradu i jmenování ústavních soudců mluvil ve speciálu Radiožurnálu v rámci seriálu Den s kandidátem šéf odborů a kandidát na prezidenta Josef Středula.
„Bezpečnostní rada státu ve středu jednomyslně doporučila zřízení té funkce tak, jak jsme to navrhli. Na příštím jednání bude vláda vytvoření této funkce schvalovat,“ uvedl premiér.
Na poslední příčky dotazovaní řadili zdraví nebo nejbližší tým prezidentského kandidáta. Minimálně sedm z deseti voličů se však shodlo, že se řídí i těmito aspekty.
Ucházet se o funkci prezidenta chce 21 kandidátů, pět přihlášek ale nemá správné údaje. Ministerstvo vnitra má na kontrolu čas do 24. listopadu. Svým kandidátem jsou si jisty téměř tři čtvrtiny Čechů.
Mezi uchazeči o prezidentské křeslo by si ale svého kandidáta vybralo také skoro osmdesát procent voličů Pirátů nebo Starostů. Nevolit se rozhodl jen téměř každý desátý z dotazovaných.
Lidé teď podle Babiše víc než kdy jindy potřebují člověka s jasným plánem a vizí, člověka, který bude nezávislý, kterého nikdo nemůže koupit, zkorumpovat a který se nebude bát mocných.
Koudelka byl v letech 1998 až 2006 poslancem za sociální demokracii, po odchodu z ČSSD se stal členem hnutí Trikolóra. Scholz působil například jako interní ombudsman Energetického regulačního úřadu.
Kyjev by se měl zaměřit například na nedostatky v otázkách právního státu či boje s korupcí. Rozhodující slovo v udělení kandidátského statusu bude mít příští týden summit lídrů členských zemí.
Významem rotujícího předsednictví v Radě EU je porozumět národním osobitostem, uvedla pro iROZHLAS.cz Ilke Toygürová z expertní skupiny TEPSA. Do ČR přijela prezentovat doporučení k českým prioritám.
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) doporučení poradní komise oznámil ve vysílání CNN Prima News. Náměstek Policejního prezidia byl zároveň jediným kandidátem, který se do nabídkového řízení přihlásil.
V rozhovoru se stanicí ABC Biden také řekl, že by šance na jeho opětovnou kandidaturu zvýšila eventualita, kdy by se o Bílý dům rozhodl znovu ucházet bývalý prezident Donald Trump.
Změnu krizové legislativy by kandidát na ministra vnitra chtěl stihnout do poloviny volebního období. Podle něj ale naopak nebylo moc času na obecnou politickou debatu s prezidentem.
Protikoronavirová opatření mají být jasná a má jich být rozumné množství, aby je bylo možné dodržovat i vymáhat. I proto chce zvýšit odměny policistům, řekl Rakušan v rozhovoru.
Gazdík v čele resortu chce navázat na práci končícího Roberta Plagy za hnutí ANO. Bývalý učitel původem ze Zlínského kraje, plánuje prosadit systémové změny.
Andrej Babiš (ANO) musí při uvažování nad kandidaturou počítat s překážkou jménem covid. Jedna jeho vlna střídá druhou. Nakonec mohou mít lidé jiné starosti než obcházení petičních stánků.
Všechny kandidáty bude prověřovat dvanáctičlenná Rada dohlížitelů, kterou zajímá jejich politická kvalifikace i znalost islámu. Jména vybraných kandidátů mají být zveřejněna do konce měsíce.
Prezident Miloš Zeman už kandidáta premiéra Andreje Babiše (ANO) zná. Vidět by se s ním měl v úterý. Veřejnosti však jméno ještě známé není. Mezi favority však patří Jan Blatný a Aleksi Šedo.
Tentokrát Urválek nezinscenoval žádný politický proces, ve kterém by obrazně řečeno popravil Helenu Válkovou. K tomu neměl příležitost, protože už je dávno mrtvý.
Hamáček vyjádřil přesvědčení, že se jmenováním nového kandidáta problém nebude. Zaorálek je podle něj zkušeným politikem a úspěšným šéfem sněmovny, který řízení resortu kultury zvládne.