USA 0:1 Česko

Letní shakespearovské slavnosti

|Radek Kříž |Divadlo

Hvězdou Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě je Milan Šteindler

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu se promění na mořské pobřeží. Stane se dějištěm premiéry divadelní hry Večer tříkrálový, ve které se představí také Milan Šteindler. Jde už o 19. projekt v historii Letních shakespearovských slavností. Ty se snaží každý rok přiblížit geniálního alžbětinského dramatika nejširšímu publiku.

|Klára Fleyberková, Anna Kottová |Divadlo

Na Hradě začínají shakespearovské slavnosti. Letošní novinkou je Romeo a Julie

Slavný příběh tragické lásky se po jedenácti letech vrací na Pražský hrad. Romea a Julii pro Letní shakespearovské slavnosti nazkoušela režijní dvojice SKUTR. Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka do hlavních rolí nešťastných milenců obsadili Terezu Voříškovou a Jana Sklenáře. Vedle nich se představí také třeba Naďa Konvalinková, Saša Rašilov, Lenka Krobotová nebo Jiří Vyorálek.

Voříšková jako Julie, Roden jako Holmes. Letní divadelní scény se připravují na prázdniny

|Klára Fleyberková, Anna Kottová |Divadlo

Prázdninové měsíce budou letos po osmnácté patřit Letním shakespearovským slavnostem. Tradičně zamíří nejen na Pražský hrad a na venkovní scénu pražského Lichtenštejnského paláce, ale v také do Brna, Ostravy a Bratislavy. Shakespearovská přehlídka ale nebude jedinou prázdninovou divadelní akcí. Hrát se bude také na Vyšehradě, v Českém Krumlově nebo na Letní scéně Městského divadla Brno.

|Michaela Vetešková |Divadlo

Herci v Letních shakespearovských slavnostech budou hrát v umazaných a pomačkaných šatech

Na Pražském hradě se bude dnes lhát a intrikovat. Pod širým nebem v prostorách Nejvyššího purkrabství začínají Letní shakespearovské slavnosti, a to hrou Mnoho povyku pro nic. Její děj ze Sicílie 16. století je plný pletich a zákeřných pomluv, které vznikají kvůli lásce. Režisér Jiří Menzel do inscenace alžbětínského dramatika obsadil nejenom Petra Čtvrtníčka a Radúze Máchu, ale i Petru Horváthovou. Ta se mimochodem musela naučit chodit a tančit v krinolíně.

| mta, Marie Sýkorová |Divadlo

Richard III. je hlavní novinkou letošních shakespearovských slavností

Letní shakespearovské slavnosti v Praze dnes začínají inscenací Richard III. s Klárou Issovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích. V Evropě nejstarší a největší shakespearovská divadelní přehlídka pod širým nebem se bude konat až do 7. září v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Zvolenu a poprvé i v Plzni.