Pražský hrad uvítá jeden z nejslavnějších divadelních souborů Velké Británie

Do Prahy přijela jedna z největších a nejznámějších shakespearovských společností ve Velké Británii. British Shakespeare Company se specializuje na představení pod širým nebem. Proto o tomto víkendu vystoupí v prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu v rámci Letních shakespearovských slavností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ben Kingsley a Daniela Lavender | Foto: www.shakespeare.cz

V Praze hostuje soubor vůbec poprvé. V podání shakespearovských herců český divák uvidí v sobotu komedii Sen noci svatojánské.

V pátek a v neděli britští herci sehrají Mnoho povyku pro nic. "To je třeba projekt, o který bychom velmi stáli, ale je možné jej zrealizovat jen díky tomu, že Britové si umí částečně pokrýt náklady na cestu sem," vysvětluje umělecký šéf Letních shakespearovských slavností Libor Gross.

Kromě principála a uznávaného divadelníka Roberta Williamsona vystoupí na Hradě pod širým nebem i manželka známého filmového herce Bena Kingsleyho Daniela Lavender. Kingsley svou manželku často doprovází na zahraničních turné. A výjimku neudělal ani nyní. Plánuje i vycházku po staré Praze.

Přečtěte si také:

Mnoho povyku pro nic
Začínají Letní Shakespearovské slavnosti
Letní shakespearovské slavnosti klepou na dveře

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme