„Aby si Gruzínský sen udržel moc, potřebuje obětního beránka. Místo toho, aby tedy mluvil o skutečných problémech země, káže o likvidaci opozice a omezování práv LGBTQ+,“ líčí Gvantsa Pertia.
„Novela zákona o shromažďovacím právu, schválená v červnu, porušila ústavu země a mezinárodní závazky Slovenska v oblasti lidských práv,“ tvrdí Amnesty International.
Předsudečné násilí může některé lidi dovést k takovému zhoršení psychického stavu a zdraví, že to potom vede k vyloučení ze zaměstnání, případně zhoršení školního prospěchu, vysvětluje Klára Kalibová.
Republikánka Nancy Maceová argumentovala, že Sarah McBrideová „nepatří do ženských prostor, ženských koupelen. Tečka“. Demokratka uvedla, že není ve sněmovně proto, aby se handrkovala o záchody.
Některé berlínské čtvrti nejsou pro Židy a homosexuály bezpečné, říká šéfka tamní policie Barbara Slowiková. Mezi rizikové oblasti řadí hlavě ty, kde je převaha obyvatel s arabskými kořeny.
V koníčku, těšícím se stoupající oblibě, nevidí ruské úřady, pravoslavné duchovenstvo, ani prorežimní umělci nic nevinného. Naopak odhalují v kvadrobiku hrozbu, aby zničila „tradiční“ ruské hodnoty.
Registrované partnerství by lidé v Polsku uzavírali před vedoucím matričního úřadu na základě předložení souhlasného prohlášení osob uzavírajících partnerství.
Za svou činnost dostal řadu ocenění: v roce 2008 obdržel cenu portálu Colour Planet za mimořádný přínos pro LGBT menšinu, v roce 2019 získal Cenu Prague Pride za celoživotní přínos pro LGBT komunitu.
Práva LGBT+ jsou v hluboce religiózní gruzínské společnosti ožehavé téma. Zákon je také už druhým v zemi, který kritici označují jako normu inspirovanou Ruskem.
Ruští poslanci podpořili návrh zákona, který má zakázat adopce ruských dětí občany zemí umožňujících změnu pohlaví. Agentura Reuters krok označuje za další rozšiřování potlačování práv komunity LGBT.
„Ficův Směr se jednoznačně posunul ke krajní pravici,“ říká v rozhovoru pro iROZHAS.cz a Radiožurnál bývalý dlouholetý politik a následně slovenský velvyslanec v Maďarsku i Česku Peter Weiss.
Hromadná oslovení jako „přátelstvo“ a „diváctvo“. Další ročník Prague Pride zviditelnil i otázku toho, zda a jak by měla čeština obsáhnout osoby, které se neidentifikují binárně.
Zákon nyní zakazuje „jakýmkoli způsobem ve vzdělávacím systému propagovat a podněcovat myšlenky a názory související s netradiční sexuální orientací nebo s jinou než biologickou pohlavní identitou“.
Grindr podobná omezení zavedl i na předchozích olympijských hrách poté, co heterosexuální autor odhalil homosexuální sportovce na olympijských hrách v roce 2016 v Riu de Janeiru.
Jde o druhý zákon, který kritici označují normu inspirovanou Ruskem, poznamenal server BBC News. Opozice bojkotovala debatu i hlasování o návrhu zákona, který označila za předvolební reklamu režimu.
Zákon schválil v úterý drtivou většinou thajský Senát. Thajsko připravovalo zákon o rovnosti manželství víc než deset let a queer páry by tak měly získat stejná práva, jaká mají páry heterosexuální.
„V Jeruzalémě to nikdy není čistě zábava. Lidé mají dokonce trochu strach. Nikdo neví, co se semele. Je to protest. Demonstrujeme za své místo ve společnosti,“ říká jedna z účastnic pochodu.
Někteří církevní hodnostáři papeže omlouvali s tím, že italština není jeho rodným jazykem. Podle deníku La Stampa mnohé přítomné překvapilo, když z jeho úst zmíněný výraz slyšeli.
V roce 2008 prošel Brnem první velký průvod sexuálních menšin v Česku. Zúčastnilo se ho asi 500 lidí. Kvůli útokům odpůrců byla ale jeho trasa kratší a místo dvou hodin trval 20 minut.
„Tito lidé jsou nesmírně zranitelní. Nevybrali si to. Stálo je spoustu odvahy si připustit, že jsou, jací jsou, přijmout se a pak to komunikovat svému okolí,“ zdůrazňuje Martina Jakelová.