LGBT

|Eva Mošpanová |Zprávy ze světa

Výhružkám smrti se snažím nevěnovat pozornost, říká ukrajinský aktivista, který bojuje za práva gayů

Mezi mnoha problémy, které současnou Ukrajinu trápí, situace tamní homosexuální komunity lehce zapadne. Pro řadu LGBT Ukrajinců je to ale někdy doslova otázka života a smrti. Své o tom ví aktivista a novinář Maxim Eristavi, který jako jeden z velice mála ukrajinských gayů mluví o své orientaci veřejně. Odpovědí na to jsou vyhrůžky smrtí, ale i podpůrné dopisy od lidí, kteří podobnou možnost nemají.

Jaké toalety smí navštěvovat transsexuální studenti? Ať si řeknou jednotlivé školy, rozhodl Trump

| ČTK |Zprávy ze světa

Americký prezident Donald Trump ve středu zrušil spory vyvolávající dekret svého předchůdce Baracka Obamy, který umožňoval transsexuálním studentům svobodnou volbu záchodů. V ožehavé společenské otázce, která byla v minulých letech příčinou řady právních pří, tak došlo k dalšímu zásadnímu obratu. Nyní bude záležet na jednotlivých státech, jaký zvolí přístup k právům příslušníků sexuálních menšin.

|Radek Šamša |Fotbal

OBRAZEM: Premier League se o víkendu převlékla do duhových barev. Podpořila tím homosexuály

Nejsledovanější fotbalová soutěž planety Premier League dlouhodobě bojuje proti homofobii a veškeré diskriminaci a o víkendu podpořila homosexuály. Rozhodčí všech deseti zápasů 13. kola anglické ligy a někteří hráči navlékli do svých kopaček duhové tkaničky, kapitáni všech dvaceti klubů měli na pažích pásky v duhových barvách. „Hráči by neměli mít strach jít s pravdou ven,“ vyzvala nedávno britská ministryně sportu Tracey Crouchová.

|Eva Rajlichová |Zprávy z domova

Lidé s odlišnou sexuální orientací ve stáří často trpí samotou, ukázal průzkum

Senioři s odlišnou sexuální orientací musejí ve stáří řešit nemalé problémy. Většinou nemají děti a tedy ani nikoho, kdo by se o ně postaral. O své orientaci navíc nemluví, protože ji často museli celý život skrývat. Ukázal to vůbec první průzkum v Česku mezi gayi, lesbami a pracovníky v sociálních službách, který zpracovala organizace Proud.