Největší zájem je o potraviny a elektroniky, velkou pozornost také zákazníci věnují zdravotním a hygienickým pomůckám. Podle prodejců by v příštích víkendech měly prodeje dál růst.
Kvůli koronavirovým omezením v kamenných prodejnách očekávají přepravní firmy v prosinci další zvýšení počtu doručovaných balíků až o 25 procent. Již teď jsou na hranici kapacit.
Aerolinky v době pandemie nemohou piloty dostatečně využít. Ti si musí nyní přivydělat například rozvozem jídla nebo řízením metra, píše Mf Dnes. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
Rohlik.cz od pátku omezí počet položek na jednu objednávku, v e-shopu Košík.cz už platí váhový limit. Zájem o služby online obchodů se podobá situaci na jaře, tvrdí zástupce firmy.
Aktuální koronavirová krize nutí firmy prodávat své zboží online, řadě prodejců ale chybí potřebné kapacity - téma pro deník E15. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
Firma ve druhém čtvrtletí zvýšila tržby o 40 % na 88,9 miliardy dolarů (bezmála dva biliony Kč) a vykázala nejvyšší zisk za 26 let své existence. Meziročně jej zdvojnásobila na 5,2 miliardy dolarů.
Někdy i dlouhé minuty čekají lidé ve virtuálních frontách při nákupu potravin online. Hlavním důvodem je enormní zájem o nakupování jídla přes síť. A to kvůli pandemii nemoci Covid-19.
Lidé v posledních letech nakupují vánoční dárky hlavně na e-shopech nebo tráví čas na sociálních sítích. Během adventu pak zaměstnanci na pracovišti tráví denně téměř dvě hodiny soukromými aktivitami.
Největší nákupní akce na světě přesáhne loňská čísla prodejů. Čínští spotřebitelé utratili přes 30 miliard dolarů a částka stále roste. Loňský rekord 30,8 miliardy nezůstane nepřekonán.
Přibližně 40 stížností eviduje na prodejce také Česká obchodní inspekce. Vedení obchodu tvrdí, že zboží všem zákazníkům přijde, případně jim už přišlo. Přiznává ale, že nezvládlo komunikaci.
Dosud postačilo platby přes internet potvrdit opsáním SMS kódu. Nově u plateb nad 30 eur, tedy zhruba 800 korun, bude nutná kombinace třeba speciálního hesla, SMS kódu nebo otisku prstu.
Téměř 75 procent Čechů utratí za knihy víc než 500 korun ročně. Více než třetina z nich je ochotna za literaturu zaplatit v průměru ročně od 1500 do 5000 korun.
Na web Pepa.cz si ale klienti a obchodní partneři stěžovali už dřív, přes půl roku totiž neplatil řadě svých partnerů. Mezi nimi byly třeba hotely nebo cestovní kanceláře.
Pokud nakupujete na slevových portálech, měli byste být u některých hodně obezřetní. Třeba zákazníci webu Pepa.cz si stěžují, že za své peníze nakonec nic nedostali.
Podíl nakupování na internetu přes mobilní zařízení se za poslední dva roky zvýšil na 54 procent. Celému on-line obchodu dominuje obchod s módou. Ta loni představovala 47 procent všech online nákupů.
Mezi Čechy jsou stále oblíbenější nákupy jízdenek po internetu. Filmaři požadují vyšší pobídky. Samořídicí auta by se mohla testovat na státním okruhu. To jsou témata pátečních novin.
Čeští senioři jdou s dobou. Počty lidí v důchodu, kteří si objednávají potraviny online, neustále rostou. Alespoň to vyplývá z dat největších online prodejců potravin v Česku.