opilost

První nehoda expolicisty Kadlece jde před odvolací soud. V opilosti naboural dvě auta

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Kauza bývalého policejního učitele Karla Kadlece jde opět před soud. Řešit bude odvolání v případu první ze tří expolicistových nehod, při které měl loni v březnu pod vlivem alkoholu nabourat dvě auta v pražských Nuslích. Obvodní soud pro Prahu 2 loni nejprve Kadlece nepotrestal. Odvolací soud ale vyhověl stížnosti státního zástupce a případ vrátil k novému projednání. Tam Kadlec dostal osmiměsíční podmíněný trest a zákaz řízení na dva a půl roku.

|Anna Maňourová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Policista z elitní ochranné služby čelí podezření, že řídil opilý

Policista z ochranné služby asi řídil opilý. Denně přitom na tomto elitním útvaru školí řidiče, jak bezpečně vozit a chránit vrcholné politiky. Když se na začátku listopadu vracel z večírku, odmítl při policejní kontrole krevní test. Podle zákona se tak automaticky dopustil přestupku. Trestný čin by policista spáchal, pokud by měl v krvi víc než 1 promile alkoholu. Jestli před jízdou pil nebo ne, už ale teď nikdo nezjistí.

|Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

GIBS obvinila lektora Policejní akademie. Boural opilý a od nehody chtěl ujet

Obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky si tento týden vyslechl lektor Policejní akademie Karel Kadlec. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho vyšetřuje už od března, kdy v pracovní době v opilosti boural v pražských Nuslích a od nehody se měl pokusit ujet. Učitelem na Policejní akademii přesto zatím zůstává.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

GIBS ani po 2 měsících nevyřešila případ policisty, který boural v opilosti

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stále nerozhodla v případu Karla Kadlece. Opilý lektor Policejní akademie v březnu v pražských Nuslích boural a snažil se od nehody ujet. Policisté mu následně naměřili přes 1,5 promile alkoholu v krvi. Inspekce, která si případ převzala, ale stále neurčila, jestli plukovník spáchal trestný čin. Zůstává proto ve funkci a údajně smí dál řídit.

|Simona Bartošová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Opilým lékařům by mohlo v ordinování zabránit předběžné opatření. Pozastaví jim praxi

Česká lékařská komora chce zavést takzvané předběžné opatření vůči opilým doktorům. Má se týkat těch, kteří ordinovali pod vlivem alkoholu nebo jsou na něm závislí. Zákaz by platil do doby, než lékař přinese potvrzení o svém vyléčení. V současnosti praxi doktorů, kteří mají problém s alkoholem, nezastaví ani policejní obvinění.