Opilý slovenský pilot usnul v kokpitu. Kanadský soud mu vyměřil osm měsíců vězení

Kanadský soud v pondělí poslal na osm měsíců do vězení slovenského pilota místních nízkonákladových aerolinek, který chtěl na Silvestra letět linkovým letadlem se stovkou pasažérů do Mexika opilý. Podle pilotova právníka je muž závislý na alkoholu, ale léčí se.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadská prokuratura požadovala pro sedmatřicetiletého Miroslava Gronycha, který má v zemi pracovní vízum, rok vězení s poukazem na to, že svou nedisciplinovaností ohrozil bezpečnost lidí a neuposlechl kopilota, aby raději pilotní kabinu opustil. Podle obžaloby se mu nepodařilo odletět proto, že pod silným vlivem alkoholu v kabině stroje usnul s obličejem přitisknutým k oknu.

Pilotův právník u soudu prohlásil, že Slovák je závislý na alkoholu, ale léčí se. To možná přispělo k nižšímu trestu.

Za alkohol v krvi mohla láhev vodky

Gronych měl poslední den loňského roku řídit stroj společnosti Sunwing Airlines z města Calgary s mezipřistáním v Regině a Winnipegu až do cílové destinace v mexickém Cancúnu. Do kokpitu nastoupil ráno nedlouho před tím, než měl vyrazit, přičemž si zaměstnanci letiště všimli, že se choval podivně.

Poté jeho kolegové zjistili, že bezvládně leží v pilotním křesle a nereaguje na oslovení. Když mu policisté udělali krevní zkoušku, zjistili, že má trojnásobek povolené hladiny alkoholu. V jeho hotelovém pokoji se poté našla prázdná láhev vodky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme