První nehoda expolicisty Kadlece jde před odvolací soud. V opilosti naboural dvě auta

Kauza bývalého policejního učitele Karla Kadlece jde opět před soud. Řešit bude odvolání v případu první ze tří expolicistových nehod, při které měl loni v březnu pod vlivem alkoholu nabourat dvě auta v pražských Nuslích. Obvodní soud pro Prahu 2 loni nejprve Kadlece nepotrestal. Odvolací soud ale vyhověl stížnosti státního zástupce a případ vrátil k novému projednání. Tam Kadlec dostal osmiměsíční podmíněný trest a zákaz řízení na dva a půl roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expolicista Karel Kadlec řídí, i když na Vinohradech opilý naboural desítky aut

Expolicista Karel Kadlec řídí, i když na Vinohradech opilý naboural desítky aut | Foto: zdroj: ČT24

„Mě to samozřejmě mrzí, to rozhodnutí soudce chápu," řekl v květnu k novému verdiktu bývalý lektor policejní akademie Karel Kadlec. Před soudem sice tvrdil, že nebylo prokázáno, že by řídil s takovou hladinou alkoholu, aby to byl trestný čin.

Jenže to už měl po další nehodě, kdy podle vyšetřovatelů opět pod vlivem alkoholu a léků naboural 29 aut na pražských Vinohradech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Loňskou nehodou expolicisty Kadlece se bude zabývat odvolací soud. Bývalý lektor policejní akademie měl v opilosti nabourat dvě auta v pražských Nuslích, od té doby havaroval ještě dvakrát

„V původním rozhodnutí jsem byl přesvědčen, že se jedná o jediné vybočení pana podplukovníka Kadlece z řádného způsobu života. Sám pan podplukovník v průběhu trestního řízení prokázal, že tento můj názor byl asi mylný," zdůvodnil v květnu soudce Jiří Horký, proč Kadlecovi uložil podmíněný trest a zákaz řízení, když před pár měsíci stejnou věc posoudil jen jako přestupek.

Ani tento verdikt ale není konečný. Kadlec se odvolal, a tak bude kauzu řešit ještě pražský městský soud.

„Městský soud v Praze se bude zabývat případem obžalovaného Karla Kadlece. Ten se odvolal proti květnovému rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2. Soudce ho uznal vinným ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

Kadlecův advokát Karel Brückler ale dál tvrdí, že trestný čin prokázán nebyl. Kadlec totiž po nehodě odmítl krevní test, který by jasně prokázal hladinu alkoholu, se kterou řídil.

„Protože nebylo prokázáno, že tam ta hladina v tomto prvním skutku dosáhla jedné promile," řekl Brückler.

Další nehody

Kadlec nejspíš skončí u soudu i kvůli další nehodě na pražských Vinohradech. Hrozí mu za ni až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Kadlec také bude muset zaplatit škodu víc než 1,5 milionu korun za poškozená auta. Kvůli chybějícímu povinnému ručení už po něm částku vymáhá Česká kancelář pojistitelů. Po této nehodě také ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD Kadlece propustil ze služebního poměru.

Expolicista se za incident veřejně omlouval. Na konci srpna ale v centru Prahy boural znovu a poškodil další dvě zaparkovaná auta.

Odmítl krevní zkoušku na přítomnost alkoholu. Nepředložil ani řidičský průkaz a o řidičské oprávnění nepřišel. Poslední Kadlecovu nehodu řeší pražský magistrát.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme