Lékař, který měl v opilosti plácnout ženu přes zadek, zůstává v Koreji. Navštívil jej český velvyslanec

Český velvyslanec v Koreji Gustav Slamečka ve čtvrtek navštívil českého lékaře, který údajně v opilosti obtěžoval hygieničku. Společně se setkali s právníkem a vyzvedli si zápis z výslechu, sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Případ stále čeká na posouzení prokuratury a platí, že nebylo vzneseno obvinění, dodal. Lékař s hodností podplukovníka minulý týden přicestoval do Koreje s delegací ministra dopravy Martina Kupky (ODS).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sexuální obtěžování (ilustrační foto)

„V Koreji jsou velmi přísně posuzovány případy sexuálního obtěžování, včetně jakéhokoliv dotýkání nebo poznámek nevhodné povahy.“ (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Server iDNES.cz minulý týden napsal, že lékař v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v Busanu měřila teplotu. Případem se zabývají tamní úřady, řeší ho i české ministerstvo obrany, pod které lékař spadá.

Pět podnikatelů se v dopise zastává lékaře obviněného z obtěžování v Koreji. V letadle byl prý chaos

Číst článek

Slamečka webu v sobotu řekl, že lékař zatím nemůže ze země odcestovat, ale v cele není. Podle něj se čeká na další jednání s korejskými úřady.

Lékaře se v dopise adresovaném ambasádě v Soulu, ministerstvům dopravy, obrany a zahraničí a úřadu vlády zastalo pět podnikatelů. Informoval o tom v neděli server Seznam Zprávy.

Podle podnikatelů, kteří rovněž cestovali s delegací, se incident, pokud se stal, tak omylem kvůli stísněnému prostředí uličky letadla a chaosu při provádění hygienické kontroly.

Ministerstvo zahraničí ve svých obecných doporučeních turistům cestujícím do Jižní Koreje mimo jiné zmiňuje, že „v Koreji jsou velmi přísně posuzovány případy sexuálního obtěžování, včetně jakéhokoliv dotýkání nebo poznámek nevhodné povahy“.

Cestu spolu s Kupkou absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory ČR. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem bylo posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme