Podvodné zprávy odcházely i z účtu senátora Róberta Šlachty. Jak hackeři přístup k jeho účtu získali, neví. Případ podle něj řeší policie i kyberúřad, telefon má mít bezpečný.
„Cílem kyberšmejdů je, abyste klikli na odkaz, který samozřejmě nevede na žádnou soutěž, ale na stránky připravené pachatelem,“ vysvětluje pro Rádio Praha Ondřej Penc z Policejního prezidia ČR
Pojišťovna doporučuje lidem, aby e-mail s průzkumem ignorovali a rozhodně nikam nezadávali své osobní či přístupové údaje. Stránky napodobují vzhled oficiálního webu pojišťovny.
„Umělá inteligence, přesvědčivé metody podvodníků a hraní na emoce a city klientů, jsou stále rafinovanější,“ vysvětluje Pavel Šašek, manažer karetního servisu a prevence podvodů Komerční banky.
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) varuje před podvodnými e-maily, které se snaží získat přístup k bankovním účtům klientů. Nabízejí vrácení přeplatku nebo upozorňují na nezaplacené pojistné.
KLDR se už roky zaměřuje na rozvoj IT vzdělání. Absolventi často pracují pro zpravodajské služby, podílí se na kyberzločinech nebo získávají přístup do zahraničních firem.
Počet kybernetických podvodů vzrůstá podle odborníků často poté, co se stane nějaká významná událost. Podvody obvykle začínají dezinformačními kampaněmi na sociálních sítích.
Jen ve Velké Británii připravili podvodníci nejméně 5000 fanoušků o dva miliony liber (více než 58,5 milionu korun), což průměrně vychází na 436 liber (přes 12 700 korun) na osobu.
Podle farmaceuta Suchopára by si měli dávat pozor úplně všichni. Obzvlášť vnímaví jsou ale podle něj k těmto nabídkám lidé, kteří nenašli pomoc u svého lékaře.
Finanční platforma CBEX slibovala, že se investorům jejich vložené peníze každý měsíc zdvojnásobí. První problémy s platformou a zmizelými penězi se objevily o víkendu.
Česko-ukrajinský gang falešných bankéřů čelí obžalobě. Policie navrhla obžalovat 20 obviněných. Za způsobení škody 100 milionů korun jim hrozí 13 let za mřížemi.
Fotografie desítek rozbalených a na sebe naskládaných notebooků značky Lenovo doplňuje na sociální síti Facebook příspěvek, který láká k jejich levnému pořízení.
Falešní policisté a pracovníci ČNB dál okrádají lidi v Česku. Před podvodnými videohovory varovala policie. Aby zloději svou historku podpořili, používají kromě videohovorů falešné služební průkazy.
Lucie Výborná prozradila svůj obrovský plat, hlásá údajný titulek novinového článku na internetu. Je to reklama na Facebooku, která má nalákat lidi, aby klikli na odkaz. Vypadá jako článek IDNESu.
Žena nejprve získala přístup do e-mailů poškozených, následně si sjednala virtuální SIM kartu a ovládala tak i jejich telefonní číslo. Získala tím přístup do jejich internetového bankovnictví.
Vyberte na obrázku hydranty nebo jízdní kola. Toto ověření všichni známe z webových stránek, které se tak snaží odfiltrovat návštěvy robotů. Právě toho se naučili zneužívat podvodníci. Jakým způsobem?
„Dnešního dne (v pondělí) byl v Chorvatsku na základě evropského zatýkacího rozkazu zadržen soudce Krajského soudu v Brně,“ informují policisté na síti X.
Peníze podvodníci vylákali v posledních týdnech z více než stovky lidí. Počet podvedených dál roste. Kriminalisté požádali, aby je veřejnost na podobné podvody upozornila.
Skandál odstartovalo anonymní video, na kterém šéftrenér Brevig přihlíží, jak se jeho svěřencům po oficiálním očipování upravují kombinézy pro závod na velkém můstku na MS.
Skandál odstartovalo video, na kterém šéftrenér norských skokanů Magnus Brevig přihlíží, jak se jeho svěřencům po oficiálním očipování upravují švy kombinéz, aby lépe držely tvar a více je nesly.
Pikantní je, že už v páteční soutěži družstev v severské kombinaci byl ve skokanské části diskvalifikován Nor Jörgen Graabak kvůli nevyhovujícímu vázání.
Když něco nevíme, zadáme do vyhledávače slovní spojení a prohlédneme si několik prvních výsledků. Někdy ale vyhledávače selžou a ve výsledku vás pošlou do náruče podvodníka. Proč se to děje?
Úplatky ve výši několika desítek milionů korun, praní špinavých peněz a šestnáct zadržených osob. Server iROZHLAS.cz z policejních dokumentů shrnuje kauzu, která se rozjela v pondělí.
Pražský hrad iROZHLASu potvrdil, že video je manipulativně sestříhané. „Bohužel se nejedná o ojedinělou situaci a vzniká množství falešných videí,“ řekl mluvčí Hradu Vojtěch Šeliga.