znak

|Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Baumrtové chybělo do semifinále devatenáct setin vteřiny, nepostoupila ani Moravčíková

Simona Baumrtová nepostoupila na olympiádě v Riu de Janeiru do semifinále 100 metrů znak. Česká plavkyně skončila v rozplavbách na prvním nepostupovém, tedy sedmnáctém místě s časem 1:01,08. Chybělo jí devatenáct setin sekundy. V semifinále nebude ani prsařka Martina Moravčíková, která na stometrové trati zaplavala v čase 1:08,50 a skončila pětadvacátá.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Znakařka Baumrtová má z ME stříbro i český rekord na 100m a bronz ze štafety

Simona Baumrtová se na plaveckém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v dánském Herningu postarala o první českou medaili, když ve finále na 100m znak doplavala druhá v novém českém rekordu 56,28 sekundy. Na vítěznou domácí závodnici Mie Nilsenovou plavající v evropském rekordu ztratila 29 setin sekundy. Pak ještě pomohla k bronzu smíšené polohové štafetě, ve které startovala s Bartůňkem, Svěcenou a Plevkem.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Do třetice všeho dobrého, plánuje si na MS plavkyně Baumrtová

V nejlepším všeho nechat, přála by si v letošní hodně nabité sezóně česká plavkyně Simona Baumrtová. Než ale definitivně uzavře letošní působení na mezinárodní scéně, bude na probíhajícím mistrovství světa muset ještě absolvovat svůj vůbec poslední start. Chomutovská plavkyně přitom doufá, že ve znakařském sprintu na padesát metrů bude platit staré známé klišé ‚do třetice všeho dobrého‘.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Plavkyně Baumrtová plní na ME v Chartres ‚tajný‘ čtyřletý plán

Pokud něco v noci na dnešek strašilo ve snech českou plavkyni Simonu Baumrtovou, pak to byla nejspíše číslice 3. I když, ‚strašilo‘ možná není to nejpřesnější slovo. Chomutovská znakařka totiž může dnes na mistrovství Evropy v krátkém bazénu zkompletovat takzvaný triple. Tedy získat medaili na třech po sobě jdoucích stejných šampionátech. I když existují i důvody, kvůli kterým by dnes před pomyslnou trojkou raději Baumrtová uplavala do patřičných hloubek.

Plavecké duo B+B se chce na ME přiblížit svým vzorům

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Dvojnásobné zastoupení má dnes české plavání ve finálových závodech plaveckého mistrovství Evropy. A to na tratích, na kterých ještě ne tak dávno sklízelo díky Iloně Hlaváčkové s Danielem Málkem obdiv celého světa. K oběma zmíněným přitom s obdivem vzhlíží i dva dnešní finalisté evropského šampionátu- Simona Baumrtová a Petr Bartůněk.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Díky, táto, díky všem, vzkazuje z ME bronzová plavkyně Baumrtová

Není medaile jako medaile a není rekord jako rekord, musí si po svém včerejším vystoupení na mistrovství Evropy říkat česká plavkyně Simona Baumrtová. Český rekord na stometrové znakařské trati zde totiž překonala hned třikrát a medaile z evropského šampionátu v dlouhém bazénu v její sbírce zatím také chyběla. Až nečekaně mnoho důvodů k radosti tak měla včera v maďarském Debrecínu tato dvacetiletá česká reprezentantka.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Baumrtová a Baďura překonali na plaveckém ME český rekord

Novým českým rekordem 1:01,44 na stometrové znakařské trati se v dopoledních rozplavbách mistrovství Evropy prezentovala česká plavkyně Simona Baumrtová. Do odpoledního semifinále nakonec postoupila osmým nejrychlejším časem. Na poloviční trati zlepšil české maximum Martin Baďura, který stanovil novému rekordu hodnotu 26,31. K postupu do semifinále to ale nestačilo.

|Věra Pfeifferová, bre |Zprávy z domova

Novodobé znaky obcí si pestrostí a nápaditostí nezadají s erby našich předků

Na více než 210 moravských radnicích a dalších veřejných institucích se dnes objeví moravská vlajka. Akce má v den cyrilometodějského svátku připomenout historii, kulturu a tradice Moravy. Ta totiž oficiálně vlajku nemá, protože v Česku není spolkový zemský systém. A ani pro obce není samozřejmostí mít svůj znak a vlajku. O tom, že svůj ‘erb‘ ještě nemá řada obcí svědčí fakt, že každým rokem předá šéf Poslanecké sněmovny desítky dekretů k užívání obecních symbolů. Naposledy si je bylo v dolní komoře parlamentu vyzvednout hned 43 starostů.