znalec

| ČTK |Zprávy z domova

Žena, která zabíjela na Smíchově, trpí útočným a nekrofilním sadismem, tvrdí znalci

Žena, která zabíjela v nákupním centru na pražském Smíchově, trpí podle soudních znalců útočným a nekrofilním sadismem. Její rozpoznávací a ovládací schopnosti to ale podle nich neovlivnilo. Pobyt ženy na svobodě je prý kvůli její agresi extrémně nebezpečný a doporučili pro ni ústavní léčení, případně i detenci, sdělil zdroj obeznámený s trestním spisem.

| ČTK, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Policie obvinila Janouškova znalce za zkreslený posudek, hrozí mu 3 roky

V souvislosti s případem lobbisty Romana Janouška obvinili kriminalisté znalce, který u soudu svědčil v jeho prospěch. Podle informací Českého rozhlasu jde o Jiřího Dolečka. Jeho závěr se totiž lišil od těch, které si nechala zpracovat policie i soud. Znalec je obviněn kvůli křivému svědectví a nepravdivému znaleckému posudku. Hrozí mu až tři roky vězení a zákaz činnosti.

|Jana Jeckelová, Simona Bartošová |Regiony

Stavbaři nedodrželi bezpečnost práce, říká další znalec v kauze Studénka

Porušení bezpečnosti práce stojí podle dalšího, v pořadí už čtvrtého znalce za vlakovým neštěstím v srpnu 2008 ve Studénce. Ostravského odborníka Vladimíra Burdu najala subdodavatelská firma Bögl a Krýsl, která měla na starosti zasouvání mostní konstrukce. Ta se zřítila do kolejiště, kde do ní narazil mezinárodní rychlík. Zemřelo 8 lidí, další zhruba stovka byla zraněna.

|Michaela Vydrová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Funkce znalce je odborná činnost a ne rasová, říká právník Čermák

Advokát Petr Kočí si stěžoval na soudního znalce Michala Mazla kvůli židovskému původu. Kočí při hlavním líčení u Okresního soudu v Mostu zastupoval členku Dělnické strany sociální spravedlnosti Lucii Šlágrovou, která je obžalována z šíření extremistických názorů. Soudní znalec Michal Mazel označil její vystoupení za propagaci nacismu a antisemitismu. A advokát Kočí požádal o jeho vyloučení ze soudního procesu s odkazem na údajný židovský původ a podjatost.